وبلاگ

سفر به بدروم و خرید سوغاتی

Rate this post

سفر به بدروم ترکیه بسیار جذاب است. بدروم يكى از مناطق دیدنی تركيه است. كه حتما بايد به آن سفر كرد. و جذابيت های آن را از نزديک مشاهده كرد. اگر به دنبال مكانى دنج هستيد، اين شهر امكانات رفاهى و تفريحى بسيارى دارد. و مى شود در هتل ها و اقامتگاه هاى آن خاطره ى به يادمانى ثبت كرد.

شهرى كه بازارها و فروشگاه هاى متعددى در خود جمع كرده است. كه مى توانيد بهترين سوغاتى ها را تهيه كنيد. اگر در سفر به بدروم به دنبال سوغاتى هاى ويژه هستيد، همراه ما باشيد تا ٧سوغاتى معروف شهر را خدمتتان معرفى كنيم.

چشم نظر ، سوغاتی بدروم

يكى از سوغاتى هايى كه در شهرهاى مختلف تركيه مى توانيد پيدا كنيد، چشم نظر ترکی است. چشم نظرها در مدل هاى مختلف هستند. برخى از اين چشم نظرها بسيار لوكس و گران و برخى از آنها ساده و ارزان هستند. در سفر به بدروم فروشگاه هاى بسيارى هستند، كه اين سوغاتى را به فروش مى رسانند. فروشگاه هاى مدرن و محلى انواع مختلفى از آويز،گردنى و دكورى آن را عرضه مى كنند.

راحت الحلقوم

راحت الحلقوم يكى از شيرينى هاى پرطرفدار بدروم است. كه هنگام سفر به اين شهر مى توانيد تهيه كنيد و ميل نماييد. اين دسر از تركيب نشاسته و آب و گلاب و شكر تهيه مى شود. كه با نوشيدنى هاى گرم سرو مى شود. در بدروم فروشگاه هاى زيادى هستند كه اين شيرينى را می فروشند.

گليم

گليم هاى دست باف تركى از معروفترين سوغاتى هاى بدروم به شمار مى رود. كه در طرح ها و اندازه هاى مختلفى مى توانيد در هنگام سفر به بدروم تهيه كنيد. این گليم ها جز سوغاتى هاى گران به حساب مى آيند. اما بسيار با ارزش هستند. شايد براى ما ايرانى ها زياد جذاب نباشند، ولى براى گردشگران خارجى بسيار جذاب هستند.

خرید گلیم در سفر به بدروم

خرید گلیم در سفر به بدروم

خرید سفال در سفر به بدروم

طراحى كردن روى سفال و سراميک يكى از قديمى ترين صنايعى بوده كه بشر اختراع كرده است. اين صنايع بسيار خاص و بى نظير هستند. فروشگاه هاى بسيارى در بدروم وجود دارد كه صنايع سفالى خاص و بى نظير دارند. اين صنايع يكى از ارزان ترين سوغاتى اين شهر است كه از سوى گردشگران بسيار خريدارى مى شود.

محصولات چرم

در بدروم چندين فروشگاه مى توانيد پيدا كنيد كه محصولات چرمى مى فروشند. محصولاتى كه بسيار مورد استقبال گردشگران قرار دارند. و جزو سوغاتى هاى لوكس محسوب مى شوند. این محصولات براى سنين مختلف متفاوت است. و در رنگ ها و طرح هاى مختلف عرضه مى شود. در سفر به بدروم اگر مى خواهيد براى نزديكان خود سوغاتى با ارزشی تهيه كنيد، بهتر است محصولات چرمى براى آنها خريدارى كنيد.

محصولات چرمی بدروم

محصولات چرمی بدروم

زيور آلات

فروشگاه هاى زيور آلات را در تمامى تركيه مى توانيد بيابيد و تهيه كنيد. زيور آلاتى با طرح هاى مختلف و زيبا و درست شده از طلا و نقره و ديگر آلياژها. زيورآلات در بين بانوان بسيار محبوب است و قيمتهاى متنوعى دارند. و از سوى توريست ها بسيار مورد استقبال قرار مى گيرند.

ادويه

ادويه از ديگر سوغاتى هاى پرطرفدار بدروم به شمار مى رود. كه تنوع بسيار بالايى دارند. كه مى توانيد به عنوان سوغاتى ترکیه تهيه كنيد و به شهر خود ببريد. اين سوغاتى كم حجم و بسيار ارزان قيمت است .كه جابه جاى آن بسيار راحت است سوغاتى كه هر زمان از آن استفاده كنيد خاطره بدروم و سفرتان برايتان زنده مى شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *