وبلاگ

آب و هواى استانبول ، شهری چهار فصل و بررسی چهار فصل استانبول

Rate this post

آب و هواى استانبول و شرايط آب و هوايى ازمهم ترين نکات در سفر است. بايد به مقصدى كه براى سفر انتخاب مى كنيد، توجه كنيد. براى اينكه در طول سفر به تفريح مى پردازيد. و آب و هوا تاثير زيادى در تفریحات شما در سفر دارد.

آب و هواى استانبول

استانبول يكى از شهرهاى مهم و بزرگ و پايتخت گردشگرى تركيه به حساب مى آيد. به همين دليل در طول سال و در سفر به اين كشور شما شاهد آب و هواى متفاوتى خواهيد بود. به طور مثال احتمالا شاهد بارندگى در يك منطقه باشيد و در يك منطقه خبرى از بارندگى نباشد. مناطق اطراف تنگه بسفر هميشه هوا سردتر از مناطق ديگر است. در ادامه مطالب به آب و هواى كلى استانبول در ٤فصل مى پردازيم .

فصل بهار و استانبول

فصل بهار يكى از محبوب ترين فصل ها از نظر شرايط آب و هواي استانبول است. و يكى از پرترددترين فصل هاى سال از لحاظ توريستى است. در فصل بهار استانبول آب و هواى ملايم و معتدل دارد. و گردشگران مى توانند بدون اينکه از گرما و سرماى زياد هوا اذيت شوند، به گشت و گذار بپردازند. و از جاهاى ديدنى اين شهر لذت كافى را ببرند. البته در اين فصل حتما لباس گرم همراه خود داشته باشيد .

فصل بهار و آب و هواى استانبول

فصل بهار و آب و هواى استانبول

فصل تابستان و آب و هواى استانبول

در تابستان ها هوا بسيار گرم و سوزناك است. و منطقه هاى نزديك به ساحل هوايى شرجى دارند. ولى باز هم شما شاهد گردشگران در خيابان ها خواهيد بود. در اين فصل تعداد گردشگران افزایس مى يابد و از تخفيفات مراكز خريد و مكان هاى تفريحى مى توانيد بهره مند شويد. از جمله تفريحاتى كه در فصل تابستان مى توانيد استفاده كنيد، قايق سوارى و تفريحات آبى است. اگر به گرما عادت داريد، و علاقمند تفريحات آبى هستيد، در اين فصل سفر به استانبول كنيد .

آب و هواى استانبول در فصل پاييز

بعد از سپرى كردن روزهاى گرم و شرجى تابستان و با آمدن فصل پاييز شهر پر از گردشگران مى شود. گردشگران براى بازديد از جاهاى ديدنى و خريد اين شهر را مقصد سفر خود انتخاب مى كنند. در فصل پاييز هواى استانبول خنک مى شود و مى توان در كوچه و خيابان هاى اين شهر پياده روى كرد. و لذت برد. و مى توان به رستوران هاى كنار ساحل رفت و غذاهاى دريايى را امتحان كرد. و از مناظر زيباى اطراف لذت برد .

استانبول در فصل زمستان

شما در ماه آذر هواى سرد استانبول را حس مى كنيد. و سردترين فصل سال در استانبول است. و در اين فصل تعداد گردشگران كاهش مى يابد. و مجدد در نزديكى سال نو ميلادى گردشگران زيادى را مشاهده مى كنيد. و از تخفيفات ويژه بهره مند خواهيد شد .

فصل زمستان و آب و هواى استانبول

فصل زمستان و آب و هواى استانبول

بهترين زمان سفر از نظر شرايط آب و هوایی

براى انتخاب بهترين زمان سفر بايد شرايط آب و هوايى و جنبه هاى ديگر را در نظر گرفت. اگر علاقمند هستيد كه در زمان هاى خلوت سفر كنيد، فصل زمستان بهترين زمان است. و در اين زمان نزديك سال نو مى توانيد از تخفيفات بهره مند شويد. ولى اگر طرفدار تفريحات آبى و آبتنى هستيد، بهترين زمان براى سفر فصل تابستان است. و بهترين زمان از لحاظ شرايط آب و هوايى فصل بهار و فصل پاييز است. كه براى انتخاب زمان سفر بسته به سليقه شما دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *