وبلاگ

لذت خوردن غذا خيابانى در استانبول

Rate this post

لذت خوردن غذا خیابانی استانبول ، زبانزدمی باشد. در هنگام گشت و گذار در خيابان هاى استانبول با دست فروشان و غذافروشان خیابانی متعددى روبرو مى شويد. كه در گوشه و کنار خيابان ها غذاهای ترکی و خوراكى هاى خوشمزه اى می فروشند. غذاهاى خيابانى هميشه نوعى از فرهنگ و سليقه مردم را نشان مى دهند. و غذاهاى خيابانى استانبول بسيار خوشمزه است .

نان های سيميت ، چاتال و آچما

از جمله غذا خیابانی در استانبول ، سيميت است. که يكى از بهترين خوراكى هاى خيابانى استانبول است. ميان وعده اى لذيذ و صبحانه ای سريع مى باشد. براى خرید سيميت فقط كافيست سراغ چرخ دستى هاى پر از نان و كنجد برويد. و همچنين كنار سيميت مى توانيد چاتال كه يه نوع نان نرم و كره اى و همچنين آچما که نوعى نان شيرين است ، نيز مى توانيد تهيه كنيد. سيميت را همراه با نوتلا ،پنير سرو مى شود .

سیمیت یک غذا خيابانى در استانبول

سیمیت یک غذا خيابانى در استانبول

ايچيلى كوفته غذا خیابانی در استانبول

ايچيلى كوفته يكى از بهترين غذاهاى خيابانى تركيه است. كه بايد حتما آن را امتحان كنيد. خمير آن با بلغور تهيه مى شود. و درونش پر از گوشت و سبزيجات مى كنند. بهترين ايچيلى كوفته را مى توانيد در رستوران صابر تاشى و همچنين در خوراكى فروشى هاى خيابانى تهيه كنيد .

باليک اكمک

یکی دیگر از غذا خیابانی در استانبول بالیک اکمک می باشد. بيشتر افراد خوردن باليک اكمک را در نماى زيباى تنگه بسفر در استانبول را پيشنهاد مى كنند. اگر طرفدار ماهى هستيد، حتما به محله هاى امينونو و محله كاراكوى سرى بزنيد. و از دستفروشان بهترين ساندویچ ماهی را خرید كنيد. معمولا باليک اكمک را به طور گريل شده با پياز و سالاد سرو مى كنند .

بالیک اکمک یک غذا خيابانى در استانبول

بالیک اکمک یک غذا خيابانى در استانبول

شاه بلوط بوداده

در زمستان و هنگام گشت وگذار در خيابان هاى شهر بوى بلوط بوداده به مشامتان مى رسد. كه در چرخ دستى ها به فروش مى رسد. همانند لبو پخته در خيابان هاى ايران در استانبول هم بلوط بو داده توجه مردم را جلب مى كنند. و در داخل كيسه هاى كاغذى ريخته مى شود. و بسيار لذيذ و خوشمزه است .

ميديه دولماسى

استانبول به دليل ساحلى بودنش غذاهاى دريايى پر طرفداری دارد. ميديه دولماسى يكى از اين غذاهاست. كه با صدف تهيه مى شود. و خيلى هم خوشمزه است و بافت نرمى دارد. و با ليمو خورده مى شود. معمولا در زمستان مردم ميديه دولماسى كه يكى از غذاهاى خيابانى است، از چرخ ها تهيه مى كنند و از خوردن آن لذت مى برند .

كوكورچ

نوعى غذا است كه از روده گوسفند تهيه مى شود.و روده گوسفند را به صورت گريل شده خرد مى كنند و همراه فلفل و گوجه و چاشنى سرو مى شود. اين غذا بسيار چرب است و هنگامى كه گرسنه هستيد مى توانيد از كوكورچ هاى خيابانى لذت ببريد. و با چاشنى هاى مختلف ميل كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *