وبلاگ

ماه عسل در استانبول ، در محل تلاقی دو قاره آسیا و اروپا

Rate this post

ماه عسل در استانبول يک گزينه بسيار خوب و عاشقانه و خاطره انگيز و ماندنى است. كه براى زوج هاى تازه ازدواج كرده يک تجربه بيادماندنى براى شروع يک زندگى تازه است.

زمانى كه مى خواهيد براى يك سفر عاشقانه تصميم بگيريد از ميان اين همه انتخاب كه وجود دارد، استانبول بهترين انتخاب براى سفر مى باشد.

استانبول شهرى است كه در دو قاره اروپا و آسيا قرار دارد. و از طريق تنگه بسفر از هم جدا شده اند. همين اتفاقات باعث شده كه يک انتخاب زيبا براى مقصد نهايى باشد. شهرى كه زيبايى هاى زيادى را در خود دارد. و جاذبه هاى بسيار ديدنى در خود جاى داده است.

ماه عسل در استانبول ، شهر زیبای دوران عثمانی

در شهر استانبول قدم زدن بسيار لذت بخش است. و قدم زدن و وقت گذرانى در كوچه پس كوچه هاى قديمى بخش استانبول يا محله هاى آسيايى يك كار لذت بخش و هيجانى براى ماه عسل است. دست در دست يار مى توانيد كنار تنگه بسفر قدم بزنيد و در محله هاى ببك و در شلوغى هاى خيابان استقلال قدم برداريد.

از كافه و رستوران هاى خيابانى لذت ببريد. و غذاهاى خيابانى استانبول را تست كنيد. و از باغ ها و بناهاى قديمى ديدن كنيد. و از جاذبه هاى گردشگرى لذت ببريد .

حمام تركى در استانبول

حمام هاى تركى يكى از تفريحات خوب و بهترين تجربات است. مى توانيد از حمام سليمانيه در استانبول لذت ببريد. و از يک سرويس عالى برخوردار باشيد. و مى توانيد يک تجربه هيجان انگيز داشته باشيد. همراه با لذت بردن از حمام هاى سنتى و ماساژ ،تماشاى فضاى سنتى حمام ، با ورودى كه با گنبدها و دودكش ها تشكيل شده اند، شما را حيرت زده خواهند كرد.

حمام ترکی در ماه عسل در استانبول

حمام ترکی در ماه عسل در استانبول

سفر دريايى با كروزهاى استانبول

در سفر به استانبول حتما سرى به تنگه بسفر بزنيد. و از زيبايى هاى درياى مرمره و اطراف لذت ببريد. كه براى ثبت خاطره عاشقانه مى توانيد سوار بر كشتى هاى كروز شويد. و در روى آب سفر كنيد. براى سوار شدن به اين كشتى ها بايد به اسكله برويد. كه يكى از محبوبترين تورهاى كشتى كروز استانبول تورهاى شام و موسيقى است. كه با شكل هاى مختلف ارائه مى شود .

لذت بردن از زيبايى هاى ايا صوفيه

مسجد ايا صوفيه يكى از بناهايى است كه بايد حتما در ماه عسل در استانبول از آن ديدن كنيد. در گذشته يک كليسا بوده و يكى از زيباترين بناهاى دوران امپراتورى شناخته مى شد.

در كنار اين مسجد يک باغ زيبا وجود دارد، كه ميزبانى مى كند. و مى توانيد در آن ثبت خاطرات كنيد. و خاطره خوب ماه عسل خود را به اشتراک بگذاريد. در كنار اين مسجد زيبا، خود را مهماى چاى تركى و باقلوا كنيد.

ایاصوفیه در ماه عسل در استانبول

ایاصوفیه در ماه عسل در استانبول

بازديد از آبشار دوقلوى اريكلى

اگر طرفدار طبيعت هستيد و از طبيعت گردى لذت مى بريد، و مى خواهيد از شلوغى شهر خلاص شويد، و در يك جاى آرام و دنج ساعت ها سپرى كنيد، مى توانيد به آبشار دوقلوى اريكلى برويد. كه يكى از جاذبه هاى ديدنى شهر مى باشد.

در نزديكى استانبول و منطقه مرمره قرار دارد. نگرانى مسافت زياد نباشيد. شما به يک پياده روى کوتاه در كنار رودخانه و در مسير جنگل هاى انبوه كه حس و حال عجيبى مى دهند. همانند بهشت آبشار اريكلى يكى از آبشارهاى پنهان استانبول است .

خرید از بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول يكى از بهترين انتخاب ها در سفرهاى ماه عسل در شهر استانبول است. بازارى كه به شما فرصت مى دهد با سلايق هم آشنا شويد. و خريد و سوغاتى هاى زيبا براى خود و خانه بخريد. از خوراكى هاى خوشمزه تركى گرفته تا ادويه جات.

خرید در ماه عسل در استانبول

خرید در ماه عسل در استانبول

در هنگام خريد از بازار بزرگ استانبول از صنايع دستى و سوغات استانبول نیز خريد كنيد. و سوغاتى و هديه براى عزيزانتان تهيه كنيد. و مى توانيد براى صرف غذا و استراحت به يكى از رستوران هاى سنتى بازار بزرگ استانبول برويد. و يک غذا و دسر خوشمزه تركى نوش جان كنيد.

اگر قصد دارید ازدواج بین المللی انجام دهید، می توانید پس از ثبت ازدواج در ترکیه ، ماه عسل خود را نیز در استانبول بگذرانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *