وبلاگ

خريد و فروش املاک و تاسیس دفاتر اسناد رسمی در خارج از ترکیه

Rate this post

بعد از تاسيس دفاتر اسناد رسمى در خارج از تركيه ، براى نخستين بار امكان خريد و فروش مستغلات را براى اتباع خارجى بدون حضور آن ها در ترکیه فراهم شد.

با توجه به افزایش تعداد سرمايه گذارى خارجى در تركيه ، و به منظور خدمات دهى به نيازهاى تبعه ترک و خارجى در كشور هاى محل سكونتشان، در خارج از ترکیه، یک دفتر ثبت اسناد رسمی به عنوان بخشى از يک طرح آزمايشى در بخش سفارت تركيه در برلين آلمان شروع به فعاليت كرد.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه 

با زياد شدن درخواست ها براى تاسيس دفتر نمايندگى ثبت و اسناد رسمی در خارج از كشور ،وزرات محيط زيست و شهرسازى تركيه قصد دارد ١٢نمايندگى در كشورهايى چون آذربايجان ،فرانسه ،بلژيک و چند كشور عربى تاسيس كند.

قبل از اين تصمیم، خريداران و فروشندگان املاک و مستغلات مجبور بودند براى معاملات و خريد و فروش ملک در تركيه حضور داشته باشند. اما با قوانين جديد مى توانند در دفاتر نمايندگى مستقر در سفارت هاى خارج از ترکیه اقدام كنند .

دفاتر اسناد رسمی در خارج از ترکیه

دفاتر اسناد رسمی در خارج از ترکیه

اولین معامله در دفاتر اسناد رسمی در خارج از ترکیه

نخستين خريد و فروش خانه از خارج از ترکیه در ٢٢آوريل بين يک فروشنده ترک در قونيه و يک شهروند آلمانی در برلين توسط دفاتر اسناد رسمی در خارج از ترکیه

معامله شد .

به عنوان بخشى ديگر از طرح ذكر شده براى نخستين بار معاملات املاک و مستغلات در تركيه در ميان اتباع خارجى در كشورهاى مختلف نيز انجام شد.

دو تبعه انگلستان كه در منطقه كاش آنتاليا سكونت داشتند، با مراجعه به دفتر ثبت اسناد و املاک و مستغلات در کنسولگری تركيه در شهر برلين آلمان اقدام به خريد و فروش اموال غيرمنقول كردند.

با توجه به ارائه اين تسهيلات ، خريد و فروش املاک و مستغلات در تركيه توسط اتباع خارجى افزايش پيدا خواهد كرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *