وبلاگ

معرفی ١٠ رستوران غذاهاى تركى در استانبول

5/5 - (1 امتیاز)

معرفی رستوران غذاهای ترکی در استانبول ، موضوع این متن می باشد. استانبول شهرى پر از غذاهاى خوشمزه تركى است، كه بى نظير هستند.

در سفر به استانبول با تست كردن غذاهاى سنتى و لذيذ شما سفرى كامل خواهيد داشت. ولى با اين حال شما هر مكانى را نبايد براى تست غذا انتخاب كنيد.

نوع طبخ و كيفيت غذاهاى تركى در طعم آن ها اهميت دارد. اگر مى خواهيد بهترين ها را امتحان كنيد، حتما به رستوران هايى كه معرفى مى كنيم سرى بزنيد.

Güler Ocakbaşi Harbiye

یکی از انواع رستوران غذاهای ترکی در استانبول است. اين رستوران زيبا و دنج جايى مناسب براى خوردن كباب هاى خوشمزه و لذيذ است. يكى از رستوران هاى معروف در استانبول كه از سال ١٩٨١فعاليت خود را آغاز كرده است. و داراى منوى متفاوت كه غذاهايش بسيار عالى مى باشد.

اين رستوران براى افراد محلى و گردشگران مكانى مناسب براى صرف نهار و شام است.

Asitane

اگر مى خواهيد غذاهاى كلاسيک دوران عثمانى را تجربه كنيد، مى توانيد اين رستوران را انتخاب كنيد. رستوران زيبا كه غذاهاى ٥٠٠ساله را بسيار لذيذ و با كيفيت ارائه مى دهد .

رستوران غذاهای ترکی در استانبول

رستوران غذاهای ترکی در استانبول

kale cafe

اگر شما طرفدار صبحانه عالى و مفصل هستيد، و صبحانه تركى را مى خواهيد امتحان كنید، اين كافه صبحانه هاى خوشمزه را با بهترين شكل ارائه مى دهد. مى توانيد هنگام سرو صبحانه از ويوى زيبايى تنگه بسفر نیز ديدن كنيد .

Mantici

یکی از رستوران غذاهای ترکی در استانبول مانتی فروششی ها هستند. اين رستوران فقط مانتى سرو مى كند. كه يكى از غذاهاى معروف تركيه مى باشد. مانتى نوعى دامپلينگ گوشت است. كه با كره سس گوجه و سير ماست سرو مى شود.

اين رستوران بسيار كوچک است. ولى اين غذاها خيلى سريع بعد از سه دقيقه حاضر مى شود. و ميزها زود خالى مى شوند .

Cibalikapi Balıkçısı

اين رستوران جايى براى تهيه ماهى است. و ماهى هاى لذيذ كه به سبک و سياق قديمى و مدل عثمانى طبخ داده مى شود. اين رستوران به نسبت رستوران هاى ديگر استانبول گران تر است.

اما كيفيت غذاها ارزش بيشتر پرداخت كردن را دارد. و كيفيت اين رستوران تا حدى است، كه شما به سختى ميز خالى پيدا مى كنيد .

Haydarpaşa Gar Lokantası از رستوران غذاهای ترکی در استانبول

اين رستوران قديمى و بيش از ١١٠سال قدمت دارد. و انواع غذاهاى سنتى تركى و يونانى را ارائه مى دهد. براى رفتن به اين رستوران بايد از كشتى ها استفاده كنيد. و توصيه مى شود پيش غذاهاى اين رستوران را امتحان كنيد.

رستوران های معروف استانبول

رستوران های معروف استانبول

Varka Antakya Lezzetleri

اگر دوست داريد در يک مكان شيک غذاهاى تركى سرو كنيد، واركا بهترين مكان است. كه مى توانيد غذاهاى خوشمزه از مناطق جنوبى تركيه يعنى انتاكيه را ميل كنيد.

اين رستوران در نزديكى ميدان استقلال قرار دارد. و فضايى دنج و آرام دارد. كاركنان اين رستوران به خوبى انگليسى صحبت مى كنند. و براى افرادى كه زبان تركى بلد نيستند، مناسب است .

Fıccın

يكى ديگر از رستوران غذاهای ترکی در استانبول است كه غذاهاى سنتى تركى و غذاهاى معمول و نيز غذاهاى بخشى از مسلمان نشين از تركيه را ارائه مى دهد. اين رستوران بين افراد محلى بسيار طرفدار دارد.

Hayvore

اگر از خوردن كباب هاى تركى دلزده شده ايد، به اين رستوران برويد. در اين مكان غذاهاى مختلفى سرو مى شود. كه بيشتر آنها به اطراف درياى سياه بر مى گردد. و مردم آنجا اين غذاها را مى پزند. و قيمتهاى اين رستوران بسيار پايين است. و كيفيت عالى دارند .

Zencefil

زنجفيل يكى از قديمى ترين رستوران هاست. كه غذاهاى كاملا گياهى طبخ مى شود. و از دستورهاى غذايى خاصى به كار مى برند. غذاهاى اين رستوران بسيار عالى است. و بين افرادى كه طرفدار غذاهاى گياهى هستند، بسيار محبوبيت دارد.

اگر قصد گرفتن شهروندی ترکیه دارید، پیشنهاد می شود در روزهایی که برای بازدید و خرید ملک در استانبول هستید، حتما به این رستوران ها نیز سری بزنید تا خستگی از تن بیرون کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *