وبلاگ

زندگينامه مريم اوزرلى بازیگر حریم سلطان

4.7/5 - (125 امتیاز)

مریم اوزرلی ١٢اوت سال١٩٨٣در كاسل آلمان متولد شد. مليتش تركى آلمانى است. پدرش اهل تركيه و مادرش آلمانى است. مادرش يك بازيگر آلمانى تبار است.

مریم اوزرلی دو برادر و يك خواهر دارد. كه خواهرش نوازنده موسيقى جاز است. او به سه زبان تركى ،انگليسى ،آلمانى مسلط است. و قد او ١٧٣سانتى متر است و شغلش بازيگرى و مدلینگ است. ورزش هاى مورد علاقه اش يوگا،شناو پيلاتس مى باشد.

افتتاح حساب در ترکیه

ثروت او حدود ١٠ميليون دلار است. مريم از ١٧سالگى در موسسه هنرى آلمان دوره هاى بازيگرى را گذراند. و در شبكه هاى آلمانى فعاليت خود را آغاز كرد. و فعاليت خود را از سال٢٠٠٢آغاز كرده است.

بازيگرى حرفه ايش را در بازى در يك فيلم كوتاه در سال٢٠٠٨شروع كرد. معروفترين نقش خرم سلطان در سريال حريم سلطان به وقوع پيوست.

مریم اوزرلی در نقش خرم سلطان

شهرت مریم اوزرلی با نقش خرم سلطان

بازى موفق خود در سريال حريم سلطان در هفته اول به شهرت عجيبى رسيد. و با ايفاى نقش خرم سلطان در بين ايرانیان شناخته شد.

در سال ٢٠١٠توسط يك فيلمنامه نويس ميراى اوكاى به بازى در نقش خرم سلطان دعوت شد. و بخاطر بازى در فيلم حريم سلطان از آلمان به تركيه مهاجرت كرد.

مریم اوزرلی در سال ٢٠١٢جايزه پروانه طلايى بهترين بازيگر زن را به خودش تعلق داد. و به عنوان پنجمين زن زيباى سال ٢٠١٣انتخاب شد.

خرید اقساطی ملک در ترکیه با ارزانترین قیمت

در سال ٢٠١٣به دليل باردارى و ايفاى نقش در سريال حريم سلطان را رها كرد. و تا قسمت ١٠٣در اين فيلم نقش آفرينى كرد. و بعد وحيده پرچين جاى او را در نقش خرم سلطان گرفت.

و او درسال ٢٠١٧در فيلم بازگشت افسانه اى در كنار ايميرزالى اوغلو بازى كرد.

او از رابطه عاشقانه اش با جان يك دختر دارد. پس از ترك تركيه اعلام كرد از نامزدش جان آتش جدا شده است. و از جان باردار است و قصد دارد فرزندش را به دنيا بياورد. و دخترش لارا ١٠فوريه سال ٢٠١٤را به دنيا آورد.

دختر مریم اوزرلی

مریم اوزرلی بازیگر آلمانی/ترکیه با بازی در سریال معروف حریم السلطان با بیش از 25 جایزه تلویزیونی و سینمایی و نامزدی پلههای شهرت را طی کرده و به نیرویی غیرقابل توقف تبدیل شده است. در طول سریال، اوزرلی در نقش خرم توانست رابطه عشق و نفرت را با مخاطبانش ایجاد کند.

خرید ملک در ترکیه با بهترین قیمت

سوالاتی از مریم اوزرلی

شما اکنون یک ستاره بزرگ در ترکیه هستید و طرفداران زیادی در سراسر جهان عرب دارید، اما به ما بگویید چه چیزی باعث شد که بازیگر شوید؟

این به طور طبیعی اتفاق افتاد زیرا از مهدکودک به بعد به یک مدرسه خاص رفتم، جایی که آنها از استعدادهای فردی کودکان حمایت می کردند و تدریس من شامل فعالیت های هنری زیادی بود. مکان بسیار خلاقانه ای بود و من از سه سالگی بخشی از این محیط بودم! و خیلی زود متوجه شدم که بازیگری برای من راحت و هیجان انگیز است. وقتی بزرگ شدم به بازیگری به عنوان حرفه فکر نمی‌کردم، این فقط بخشی از زندگی روزمره من از سال‌های اولیه کودکی به بعد بود. در سال‌های نوجوانی، من قبلاً در دنیای بازیگری غرق شده بودم، زیرا پدر یکی از دوستان نزدیکم صاحب بزرگترین تئاتر شهر محل زندگی من بود. بنابراین از آن زمان به بعد با بازیگران، کارگردانان، فیلمنامه نویسان و صحنه ارتباط و ارتباط بسیار طبیعی داشتم.

خاورمیانه با بازی در نقش خرم در سریال حریم سلطان عاشق شما شد، چه احساسی نسبت به کسب چنین موفقیت عظیمی در خاورمیانه دارید؟

من بسیار سپاسگزارم که کار من در ذهن همه مثبت بوده و هست. من دوست دارم، اگر فرصتی داشته باشم، از تمام کشورهای خاورمیانه دیدن کنم. من واقعاً می خواهم از شما برای همه بازخوردهای گرم و مثبتی که دریافت کردم تشکر کنم. این بزرگترین هدیه برای یک هنرمند/بازیگر است.

حرم سلطان نقش بسیار پیچیده و سختی برای ایفای نقش بود، هنگام بازی او چه احساسی داشتید؟

در حین بازی نقش خرم سلطان تمام توان و انرژی خود را در شخصیت او گذاشتم. برای اینکه به او نهایت احترام را بگذارم، کاری که فکر می کردم بهترین است را انجام دادم، از طریق تفسیر خودم، احساسات خودم و ارتباط شخصی ام با روح او شخصیتی برای او ساختم.

مریم-اوزرلی

تجسم یک شخصیت تاریخی آسان نیست. آیا در حالی که به دنبال نمایش دقیق او بودید، فشاری را احساس کردید؟

وقتی برای تست بازیگری رفتم و نقش را گرفتم، در آن زمان چیز زیادی در مورد حرم یا سلطان سلیمان یا امپراتوری عثمانی نمی‌دانستم. همه چیز برای من مریم اوزرلی بسیار جدید بود و من باید از طریق آن کار می کردم. من آن دوره را مطالعه کردم و چند کتاب در این زمینه خواندم و به لطف اینترنت، توانستم خودم را کاملاً برای نقش آماده کنم. اما چیزی که برای من مهم بود این بود که هر آنچه در اسناد تاریخی، در کتاب ها یا آنلاین نوشته شده بود را بردارم و خودم را با روح او مرتبط کنم. من می‌خواستم شخصیتی بسازم که به خلاقیت احساسی من اجازه دهد، نه شخصیتی که فقط بر اساس تاریخ باشد.

آیا می‌توانید تصور کنید که در کتابی که قرن‌ها بعد توسط شخصی نوشته شده است، به درستی نشان داده شده باشید؟

فکر می کنم فقط خرم می‌دانست که او دقیقاً چه جور آدمی است. این یک چالش بزرگ بود، بنابراین من از نزدیک با فیلمنامه نویس و کارگردان کار کردم تا شخصیت خرم را خلق کنم و تا آنجا که ممکن است به او وفادار بمانم.

کسی یا جایی بود که از او الهام گرفتید تا اینقدر ماهرانه نقش خرم را بازی کنید؟

من از ابتدا با راه روشنی هدایت نشدم، این بیشتر یک روند ثابت بود که به شخصیت خرم اجازه می‌داد هر بار که فیلم می‌گرفتیم تکامل یابد.

پشت صحنه حریم سلطان چطور بود؟ رابطه شما با بازیگران سریال چگونه بود؟

ما کاملاً با هم به شکلی حرفه‌ای کار کردیم. فضای عالی و دوستانه‌ای در صحنه فیلمبرداری بود و همه ما از یکدیگر حمایت و کمک کردیم. این یک دوره طولانی و شدید فیلمبرداری بود که در طی آن دوستی های واقعی و پیوندهای قوی شکل گرفت. بعضی روزها پر از سرگرمی بود، در حالی که روزهای دیگر جدی تر. اما در مجموع این یک تجربه شگفت انگیز و مثبت برای همه ما بود.

از میان تمام نقش‌هایی که در کارنامه‌تان بازی کرده‌اید، کدام یک به قلب مریم اوزرلی نزدیکتر است؟

هر بار که شخصیتی را بازی کرده‌ام، در آن لحظه بودم و کاملاً درگیر آن بودم، بنابراین می‌توانم با قلب و ذهنم کاملاً با شخصیت ارتباط برقرار کنم. هیچ وقت نبود که یک شخصیت برایم اهمیت کمتری داشته باشد، چه شخصیت اصلی باشد و چه نقش کوچکتر. هر شخصیت و هر نقشی برای من منحصر به فرد و غیر قابل مقایسه است.

برنامه‌های آینده شما برای حرفه‌تان چیست؟ آیا قصد دارید روزی در هالیوود کار کنید؟

هر جا که یک داستان عالی در انتظار من باشد – خوشحالم که بخشی از آن شوم!

آخرین کلمه برای همه طرفداران شما در خاورمیانه؟

برای همه شما عشق و خوشبختی زیادی آرزو می‌کنم و مشتاقانه منتظر دیدار همه شما هستم. بسیار ممنون و خوشحالم که از کار من لذت می‌برید. شما هر روز با پیام‌های بزرگی که برای من ارسال می‌کنید از من حمایت می‌کنید و می‌خواهم از حمایت شما بسیار تشکر کنم.

پشت صحنه حریم سلطان با خرم سلطان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *