وبلاگ

افتتاح حساب در ترکیه – ایش بانک و زراعت بانک ترکیه

4.6/5 - (7 امتیاز)

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

ایش بانک و زراعت بانک از بانک های معتبر ترکیه می باشند. بانک ها در هر کشوری تحت نظارت بانک مرکزی آن کشور کار می کنند. کشور ترکیه نیز به همین صورت می باشد. افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای اتباع خارجی بدون نیاز به اقامت نیز امکان پذیر می باشد. البته این موضوع در مورد بعضی از بانک ها صدق می کند. بانک مرکزی ترکیه نیاز و الزامی برای داشتن اقامت جهت افتتاح حساب در ترکیه ندارد. و تصمیم گیری در مورد این موضوع را به عهده بانک ها گذاشته است. به همین دلیل است که برخی بانک ها کارت اقامت نیاز دارند. و در بعضی بانک ها بدون اقامت هم می توان افتتاح حساب کرد.

اقامت کاری در ترکیه

بانک های هر کشور تحت نظارت بانک مرکزی آن کشور کار می کنند. کشور ترکیه اجازه افتتاح حساب بانکی به افراد خارجی که دارای اقامت هستند را می دهد بعضا افرادی که اقامت ندارند نیز میتوانند اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایند.برخی از این اختیارات برعهده بانک ها و برخی دیگر الزامات بانک مرکزی می باشد.

طبق قوانین بانک ملی داشتن اقامت برای افتتاح حساب الزامی نمی باشد اما بعضی از بانک ها بسته به قوانین خاص خود داشتن اقامت را شرط اصلی افتتاح حساب می دانند البته بعضی از بانکها حتی با وجود داشتن اقامت بازهم برای خارجی ها حساب باز نمی کنند بعضی دیگر برای شهروندان برخی از کشور ها همچون ایران به دلیل وجود تحریم ها از افتتاح حساب بانکی خودداری می کنند. ما در اینجا به بانکهایی که برای ایرانیان حساب باز می کنند می پردازیم.

بانک ملت استانبول بانکی است که با سرمایه ایرانیان فعالیت می کند و برای ایرانیان بدون هیچ مشکلی حساب بانکی باز می کند اما خدمات این بانک صرفا برای نگه داری پول می باشد و خدماتی از قبیل صدور کارت عابر بانک را ندارد به همین دلیل بیشتر ایرانیان تمایل دارند  در بانک های ترکیه حساب باز کنند که از بهترین این بانک ها برای ایرانیان بانک زراعت می باشد، گزینه های بعدی ایش بانک و چند بانک دیگر چون آک بانک هستند که تحت شرایط خاصی برای  افتتاح حساب ایرانیان در ترکیه انجام میدهند.

بهترین بانک های ترکیه برای افتتاح حساب

قبل از آن که به معرفی بانک‌های ترکیه بپردازیم لازم است تا ضرورت انجام این کار را بدانيم. افتتاح حساب در کشور ترکیه چه مزایایی دارد که افراد به دنبال افتتاح حساب در این بانک‌ها می‌باشند.

اولین و ساده‌ترین دلیل این کار، مهاجرت می‌باشد. درواقع اگر شما قصد مهاجرت دارید، برای انجام معاملات و سرمایه گذاری نیاز دارید تا یک حساب در یکی از بانک‌های ترکیه داشته باشید.
در سال‌های اخیر وضعیت اقتصادی ترکیه رو به بهبود بوده و از این رو این کشور ارتباط اقتصادی خوبی با کشور‌های اروپایی و سایر کشور‌ها داشته است. به همین دلیل اعتبار بانک‌های ترکیه نیز نسبت به قبل افزایش چشمگیری داشته است. بانک‌های ترکیه به سیستم‌ها و نظام بانکی جهانی دسترسی دارند و خدمات متعددی را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند.

برای مثال امکان جابه‌جایی پول در سطح بین‌الملل و خرید آنلاین و همچنین امکان استفاده از امکاناتی مانند SWIFT برای مشتریان این بانک‌ها فراهم آمده است.
بسیاری از بانک‌های مشهور ترکیه در سراسر جهان نیز شعبه دارند.

زراعت بانک (Ziraat Bankası)

پایه گذاری در سال 1863 بوده که در واقع یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های کشور ترکیه به حساب مى رود .با داشتن دارایی به میزان 579.377 میلیون لیر رتبه اول را به خود اختصاص داده است. تعداد شعبات این بانک در ترکیه 1766 می‌باشد که در نوع خود قابل توجه است. علاوه بر شعبه داخلی، دارای شعبه در خارج از کشور نیز می‌باشد. خدمات این بانک به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی می‌باشد. همچنین این بانک امکان استفاده از خدمات اینترنتی را برای مشتریان خود فراهم آورده است.

در ادامه به تفضیل در مورد زراعت بانک توضیح می‌دهیم.

ایش بانک (İş Bankası)

پایه گذاری آن در سال 1924 توسط مصطفی کمال آتاترک صورت گرفته است. میزان دارایی این بانک 425.982 میلیون لیر می‌باشد. تعداد شعبات این بانک در کشور ترکیه 1336 می‌باشد. ایش بانک خدمات انتقال وجه، سوددهی و ارائه وام به مشتریان را دارد.

با افتتاح حساب در ایش بانک می‌توانید مسترکارت و یا ویزا کارت بگیرید. ایش بانک به مشتریان خود خدمات بانکداری اینترنتی را ارائه می‌کند و مشتریان از این طریق و با راه دور می‌توانند حساب خود را بررسی کنند.

ایش بانک را هم در همین مقاله بیشتر بررسی خواهیم کرد.

یاپی کریدی (Yapı Kredi)

در سال 1944 توسط کاظیم تاشکنت پایه گذاری شد. دارایی این بانک 368.999 میلیون لیر می‌باشد. تعداد شعبات در ترکیه 854 است.

این بانک نیز در بورس فعالیت داشته و سهام آن در بورس استانبول عرضه می‌شود. اين بانك در زمينه بانكدارى خصوصى،تجارى ،غير تجارى،كارت‌هاى اعتبارى، سرمايه گذارى و غيره .. فعاليت مى‌كند. این بانک به عنوان اولین بانک خصوصی ترکیه شناخته می‌شود.

واکیف بانک (Vakıf Bank)

پايه گذارى آن در سال 1954 بوده و دارایی آن 363.224 میلیون لیر می‌باشد. تعداد شعبات بانک واکیف در ترکیه 950 است.

علاوه بر آن در سطح بین‌المللی نیز دارای شعباتی نیز می‌باشد. برخی از شعبات این بانک در کلن، فرانکفورت آلمان، وین اتریش، نیویورک آمریکا، بحرین و جمهوری ترک قبرس شمالی می‌باشد. در برخی منابع در هنگام معرفی بانک‌های ترکیه این بانک به عنوان پنجمین بانک مشهور ترکیه اسم برده می‌شود.

هالک بانک(Halk Bank)

اين بانك در سال 1938 تاسيس شده است، دارایی آن به میلیون لیر 407.034 است و تعداد شعبات این بانک در ترکیه 998 می‌باشد. این بانک در خارج از ترکیه نیز دارای شعبه‌های مختلفی می‌باشد.

برخی از شعبه‌های این بانک در کشورهایی چون ایران، انگلیس، سنگاپور، بحرین و قبرس وجود دارد. اين بانك در زمينه بانكدارى اختصاصى، بانكدارى شركتى، بانكدارى سرمايه گذارى، كارت‌هاى اعتبارى و خدمات بيمه فعاليت مى‌كند.

آک بانک (Akbank)

یکی دیگر از بانک‌های معروف این کشور می‌باشد که در سال 1948 توسط حاجی عمر سابانجی تاسیس شده است. دارایی این بانک 356.833 میلیون لیر می‌باشد و دارای 780 شعبه در ترکیه است.

نکته بسيار جالب در مورد اين بانك این است که این بانک در لیست 500 بانک برتر دنیا در رده 94 قرار دارد. یکی از ویژگی‌های جالب این بانک این است که شعبه‌ای مخصوص مهاجران داشته که برای افتتاح حساب برای مهاجران خدمات ارائه می‌دهد، مشاوره این بانک برای مهاجران به صورت تلفنی نیز امکان پذیر است.

گارانتی بانک (Garanti BBVA)

گارانتى بانك در سال 1946 پایه گذاری شده است و دارایی به میزان 384.384 میلیون لیر دارد، تعداد شعبات این بانک در ترکیه 930 می‌باشد. شعبه مرکزی این بانک در استانبول است.

علاوه بر آن شعبه‌هاى بسيارى در خارج از ترکیه و در کشور‌هایی چون چین، لوکزامبورگ، قبرس، مالت، آلمان، بریتانیا دارد. این بانک خدماتی چون بانک‌داری اختصاصی، بانک‌داری شرکتی، بانک‌داری سرمایه‌گذاری و خدمات بیمه را ارائه می‌دهد.

در معرفی بانک‌های ترکیه این بانک به عنوان دومین بانک بزرگ ترکیه یاد می‌شود.

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که برای افتتاح حساب در ترکیه چه مواردی مورد نیاز است؟ شماره مالیاتی و داشتن کارت اقامت که برای برخی از بانک‌ها الزامی می‌باشد. در مواردی خاص و اعتباری موسسه بین المللی گلوبال کادرو استانبول به عنوان مرکز راهنمایی ایرانیان در ترکیه اقدام به معرفی و افتتاح حساب قبل از اخذ اقامت نیز می‌نماید که در اینصورت بایستی فرد یا شرکت مورد نظر مشتری اعتباری موسسه بوده و از سایر خدمات آن از قبیل ثبت شرکت در ترکیه یا خرید ملک در ترکیه یا سرمایه گذاری استفاده کرده باشد.

در اینصورت موسسه گلوبال کادرو به لحاظ اعتباری که نزد بانک‌های ترکیه دارد اقدام به معرفی جهت افتتاح حساب بانکی و در پاره‌ای  از موارد صدور کردیت کارت نیز می‌نماید.

سوالات متدوال افتتاح حساب برای خارجیان

آیا خارجی ها می توانند در ترکیه حساب باز کنند؟

برای اتباع خارجی مقیم ترکیه به دلایل مختلف و مسافرت های مکرر امکان افتتاح حساب بانکی برای رفع نیازها و کمبودها وجود دارد. برای خارجیانی که شهروند کشورهای دیگر هستند می توان در بانک های خصوصی، دولتی یا اسلامی ترکیه حساب باز کرد.

آیا با پاسپورت می توان حساب بانکی باز کرد؟

در کنار آدرس محل سکونت و شماره مالیات، گذرنامه نیز یک عنصر ضروری است. اتباع خارجی که می خواهند حساب بانکی باز کنند باید پاسپورت خود را در این پروسه به همراه داشته باشند. در عمل، برخی از بانک‌ها ممکن است شماره تلفنی را که در ترکیه دریافت کرده‌اید یا فاکتوری از طرف خارجی درخواست کنند.

آیا می توانم بدون مراجعه به بانک حساب باز کنم؟

عصر جدیدی در بانکداری از امروز آغاز می شود. دیگر لازم نیست برای مشتری هر بانکی یا افتتاح حساب به صورت فیزیکی به بانک بروید یا امضای خیس را امضا کنید. بانک ها می توانند از طریق دستگاه های تلفن همراه و رایانه با شناسایی از راه دور مشتریان را بپذیرند.

چگونه در زراعت بانک حساب باز کنیم؟

با ورود به اپلیکیشن موبایل زیارت یا شعبه اینترنتی زراعت بانک می توانید با یک کلیک حساب باز کنید. برای تبدیل شدن به مشتری سرمایه گذاری زراعت بانک می توانید به نزدیکترین شعبه بانک زیارت مراجعه کرده و مجموعه قرارداد را پر کنید.

برای افتتاح حساب بانکی چه مدارکی لازم است؟

اصل و فتوکپی شناسنامه.
سند اقامتی که به راحتی از طریق دولت الکترونیک قابل دریافت است.
آدرس کامل و اطلاعات تماس
یک شماره تلفن ثابت، در صورت وجود، یا یک شماره تلفن همراه که بانک بتواند با شما تماس بگیرد.

افتتاح حساب در ترکیه به شکل آنلاین 

برای افتتاح حساب در ترکیه از راه دور، T.C جدید. شما باید کارت شناسایی و گوشی هوشمند داشته باشید. اطلاعات کارت شناسایی شما باید سالم و خوانا باشد. مطمئن شوید که اپلیکیشن موبایل بانک را از جای امن دانلود کرده اید و آدرس اینترنتی بانک نیز صحیح است.

کدام بانک به خارجی‌ها کارت اعتباری می دهد؟

در نهایت بانک های اصلی که به اتباع خارجی وام می دهند. زراعت بانک، وکیف بانک، ایسبانک، گارانتی بانک، QNB Finansbank، HSBC، Akbank، هالک بانک.

چگونه در خارج از تركيه از اپليكيشن زراعت بانك استفاده كنيم ؟

براى اينكه بتوانيد در خارج از تركيه از اپليكيشن بانكى استفاده كنيد نياز است كه ip خارج از كشور فعال كنيد .براى اينكار بايد وارد همراه بانك شويد .سپس در صفحه اصلی پایین سمت راست گزینه Menu بعد قسمت Profil ve Ayarlar را انتخاب کرده و سپس قسمت Erişim Tanımlama گزينه Yurt içi ve Yurt dışı erişim istiyorum را انتخاب كنيد تا فعال شود بهتر است اينكار را در داخل تركيه انجام دهيد تا در اپليكيشن نيز فعال شود تا بتوانيد در خارج از تركيه به اپليكيشن بانكى دسترسى داشته باشيد.

فهرست مطالب

سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید

 

تماس با دفتر تهران: ۲۲۳۸۳۷۴۳-۰۲۱

تماس با دفتر استانبول: ۲۱۲۲۱۲۴۴۰۱-۹۰+

تماس با واتساپ: ۵۵۳۷۱۲۴۴۰۱-۹۰+

دلیل انتخاب ترکیه جهت افتتاح حساب بانکی در ترکیه

به دلیل وجود تحریم های موجود در ایران و عدم دسترسی و تبادل با بانک های اروپایی، ایرانیان و صاحبان سرمایه و شرکت ها در ایران نیاز به افتتاح حساب بین المللی دارند. تا بتوانند تبادلات اقتصادی و تجاری با سراسر دنیا داشته باشند. کشور ترکیه ، کشوری است که امکان افتتاح حساب بین المللی در ترکیه وجود دارد. همچنین نزدیکی ترکیه و عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان ، باعث شده که افتتاح حساب در ترکیه برای ایرانیان اولین گزینه باشد.

همانطور که گفته شد امکان افتتاح حساب بین المللی در ترکیه برای ایرانیان وجود دارد. در ترکیه می توانید علاوه بر حساب لیری، حساب ارزی (حساب دلاری و یورو ) نیز باز کنید.

افتتاح حساب بانكى در ترکیه بدون نیاز به اقامت و اخذ كرديت كارت

افتتاح حساب بانکی در ترکیه - ایش بانک

افتتاح حساب بانکی در ترکیه – ایش بانک

افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون نیاز به اقامت و با پاسپورت و شماره مالياتى ، كه از اداره ماليات تركيه دريافت مى كنيد، قابل انجام مى باشد. توجه داشته باشيد به جز تعداد معدودى از شعب بانک زراعت كه بزرگترين بانک دولتى در تركيه است، افتتاح حساب در ساير بانک ها براى افراد خارجى امكان پذير نيست. و خدماتى براى اتباع خارجى ارائه نمى دهند.

شما مى توانيد علاوه بر افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه ، اقدام به دريافت كرديت كارت كنيد. و چون شما به عنوان يك فرد خارجى در تركيه درخواست كرديت كارت كرده ايد، بانك شرايطى را به عنوان تضمين خود براى صادر كردن كرديت كارت براى اتباع خارجى در نظر گرفته است. بانک حساب شما را به معادل موجودى كارت و يا ده درصد بيشتر از موجودى كارت را بلوكه مى كند. به طور مثال اگر شما درخواست كارت هزار دلارى نماييد، بايد مبلغ هزار و صد دلار بلوكه كنيد.

ورگى نوماراسى یا شماره مالياتى در ترکیه

دركشور تركيه شما براى انجام امور ادارى بايد كد مالياتى دريافت كنيد. فرقى نمى كند كه بلند مدت در تركيه سكونت داشته باشيد يا كوتاه مدت. داشتن كد مالياتى براى انجام امورات ادارى الزاميست. و به معنی پرداخت مالیات نمی باشد.

در كشور تركيه براى ارزيابى مالياتى از كد مالياتى که یک کد ده رقمی می باشد، استفاده مى شود. دريافت شماره مالياتى مستلزمه انجام امور زندگى هر فرد مى باشد.

ورگى نوماراسى-یا-شماره-مالیاتى-در-ترکیه

كد مالياتى در چه مواردی استفاده می شود؟

در اموری مانند خرید و فروش اموال منقول و غیر منقول در ترکیه مانند خريد املاك و مستغلات و خودرو، انجام تمام معاملات رسمى ، جهت افتتاح حساب بانكى در ترکیه ، جهت اقدام اقامت تركيه ، براى ثبت شركت در تركيه و راه اندازى كسب و كار در ترکیه ، تنظیم وکالتنامه ها در نوتر ترکیه و … .

ماليات در تركيه

از مهم ترین عواملی که در زندگی در ترکیه باید در نظر بگیرید، بحث مالیات ها است. ‌زیرا ترکیه به دلیل پیشگیری از تورم و خسارت های اقتصادی آن، بر روی مسئله مالیات بسیار حساس است. و در بحث مالیات ها سختگیری هایی دارد که از تورم جلوگیری کند.

مالیات بر دارایی در ترکیه

مالیات بر دارایی، به ملک و املاک و یا ارث و‌ میراث تعلق میگیرد. شامل شروط متفاوتی می باشند. مالیات ملک حدودا بین ۱ تا ۶ درصد میباشد. مالیات بر ارث از ۴ تا ۳۰ درصد متفاوت است.

مالیات بر هزینه

معاملات بانکی، بیمه ها و قراردادها شامل مالیاتی می باشند که به آن مالیات بر هزینه گفته می شود. و معمولا مالیات دریافت شده از این معاملات بین ۱ تا ۲۳ درصد متفاوت است. که بیشتر اوقات با نرخ ۱۸ درصد انجام میپذیرد.

نحوه دريافت شماره مالياتى در ترکیه

براى دريافت كد مالياتى بايد به اداره ماليات مراجعه كنيد. و فرم درخواستى را تكميل و مدارك مربوطه را ارائه دهيد. مدارک مربوطه شامل پاسپورت ، آدرس و خط ترکیه می باشد. در دوران شیوع ویروس كرونا مى توان به راحتی و با مراجعه به وب سايت به صورت آنلاين كد مالياتى دريافت نمود.

تفاوت بین حساب شخصی و شرکتی و سقف انتقال وجه

حساب می تواند به نام شخص یا شرکت باز شود برای افتتاح حساب شخصی میبایست ترجمه پاسپورت خود را به زبان ترکی و همچنین تائیدیه از نوتر به همراه داشته باشید. البته بعضی از بانک ها داشتن تائیدیه نوتر را الزامی دانسته و بعضی دیگر پاسپورت را کافی می دانند. سقف برداشت از دستگاه های خودپرداز ای تی ام بین 1500 تا 2500 لیر است و انتقال وجه بین حساب های بانکی ترکیه در صورتی که بانک مشابه باشد به صورت حواله بانکی تا حدود 30000 لیر از طریق اینترنت با اپلیکشن موبایل بانک مربوطه  امکان پذیر است اما در صورتی که بانک ها متفاوت باشند، هزینه انتقال وجه نیز متفاوت می باشد و مبلغی در حدود 5 لیر است. 

حساب بانکی به ارز های غیر لیر ترکیه

 

از ابتدایی ترین مسائلی که یک شهروند ایرانی هنگام مهاجرت به ترکیه به آن نیازمند است افتتاح حساب بانکی می باشد. زیرا نگهداری پول نقد هم خطرآفرین است و هم در فرهنگ ایرانی استفاده از کارت عابربانک در هنگام خرید کاملا جای استفاده از پول نقد را  به دلیل سهولت و امنیت بالا، گرفته است. به همین دلیل یکی از دغدغه های شهروندان ایرانی پس از مهاجرت به ترکیه افتتاح حساب بانکی می باشد. اما همانگونه که در بخش های قبل به شما توضیح دادیم افتتاح حساب بانکی در ترکیه مستلزم داشتن اقامت می باشد پس اولین قدم برای افتتاح حساب گرفتن کارت اقامت می باشد.در مواردی با معرفی موسساتی همچون موسسه بین المللی گلوبال کادرو که دارای اعتبارات کافی نزد بانک های ترکیه می باشد، بدون اخذ اقامت و به شرط اینکه پس از دریافت کارت اقامت آن را به بانک ارائه نمایید امکان افتتاح حساب را خواهید داشت. در صورت نیاز فوری به افتتاح حساب در بانک های ترکیه می توانید از مشاوره های   دپارتمان کسب و کار موسسه بین المللی گلوبال کادرو بهرمند شوید.

حساب های بانکی در بانک های ترکیه می تواند به ارز های رایج دنیا همچون یورو،پوند،دلار امریکا،دلار استرالیا، لیر ترک و همچنین چندین ارز جهانی دیگر افتتاح شوند.سیستم بانکی ترکیه به صورت یک پارچه در تمامی شعب خدمات ارزی و لیری را ارائه می دهد و هنگام افتتاح حساب در صورتی که موانع تحریمی بین المللی همچون موانع تحریمی دلار برای شهروندان ایرانی وجود نداشته باشد شما قادر خواهید بود به ارز دلخواهتان اقدام به افتتاح حساب نمایید. وقتی به چند ارز در یکی از بانک های ترکیه حساب باز کردید کارت عابر بانکی که به شما داده می شود این قابلیت را دارد که از طریق دستگاه خودپرداز ارز را به حساب شما وارد یا خارج کند.توصیه می شود در صورتی که نیاز به حساب دلاری ندارید از افتتاح آن خودداری نمایید چراکه انجام تراکنش های دلاری بین حساب های بانکی شما به دلیل اینکه تسویه آن تراکنش ها باید ازطریق بانک مرکزی آمریکا صورت بگیرد، ممکن است منجر به مسدود شدن حساب بانکی شما گردد.اما داشتن حساب دلاری به صورتی که خودتان در حسابتان پول وارد کرده و برداشت نمایید و از بانکی به بانک دیگر تراکنشی نداشته باشید مشکلی برای حساب شما ایجاد نمی کند.

در سایر ارز ها همچون لیر ترک و یورو و دیگر ارز ها امکان تراکنش بانکی به تمامی نقاط جهان وجود دارد. البته توجه داشته باشید؛ در صورتی که قصد انجام تراکنش های مالی در مقادیر بالا داشته باشید، باید دلایل لازم را به بانک ارائه دهید. در مجموع افتتاح حساب به ارز های رایج جهان در سیستم بانکی ترکیه تعریف شده است و به صورت روزانه انجام می شود اما در این میان محدودیت هایی برای شهروندان ایرانی وجود دارد به عنوان مثال از ابتدای سال 2017 تنها بانک زراعت است که به راحتی برای شهروندان ایرانی حساب باز میکند. البته این بانک نیز در بخش بانکداری اینترنتی خدماتی به ایرانیان ارائه نمی کند زیرا در مواردی شاهد این موضوع بوده که ایرانیان از طریق خدمات اینترنتی اقدام به افتتاح حساب ارزی دلاری کرده و برای بانک مشکل ایجاد می کنند.از این رو حتی بانک زراعت هنگام افتتاح حساب برای شهروندان ایرانی ضمن اینکه به ارزهای دلار یورو و لیر حساب باز می کند اما خدمات اینترنتی را که به آنها اختصاص می دهد را، تنها به دیدن موجودی حساب محدود می کند و قابلیت انجام تراکنش های اینترنتی برای ایرانیان وجود ندارد. البته قوانین رفته به رفته در حال تغییر می باشد و همچنین شعبه به شعبه رفتار بانک ها با مشتریان متفاوت می باشد. از این رو ما نمی توانیم بگوییم همواره یک رویه ثابت در مورد بانک ها وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی افتتاح حساب ارزی در بانک های ترکیه شما میتوانید با دپارتمان کسب و کار شرکت بین المللی گلوبال کادرو در ارتباط باشید و آنها اخرین دستورالعمل ها در رابطه با افتتاح حساب بانکی چند ارزی برای شهروندان ایرانی در اختیار شما قرار خواهند داد.

افتتاح حساب برای افراد زیر 18 سال در ترکیه

افتتاح حساب براى افراد زير ١٨سال همانند افرادى كه سن قانونى دارند، امكان پذير است. فقط افراد زير ١٨ سال امكان برداشت و پرداخت از شعب بانك را ندارند. و همچنين خريد اينترنتى نمى توانند انجام دهند. و فقط با استفاده از عابر كارت مى توانند از خود پردازها دريافت و پرداخت كنند. و يا از فروشگاه ها خريد انجام دهند.

افتتاح-حساب-برای-افراد-زیر-۱۸-سال-در-ترکیه

مزاياى داشتن حساب بانكى بین المللی در خارج از كشور

دو نوع استفاده متداول براى اتباع ايرانى كه داخل ايران هستند، يا در كشور تركيه اقامت دارند، افتتاح حساب ارزى در بانک هاى تركيه مى تواند متصور است .

1- نگه دارى ارز و سپرده كردن در بانك هاى معتبر كشور تركيه امنیت بالای حساب بانکی و دریافت سود از حساب سپرده.

2- استفاده روزانه جهت خريدها و يا دريافت كرديت كارت براى انجام خريدهاى اينترنتى و قابلیت مدیریت حساب بانکی غیر حضوری از طریق اینترنت و انجام تجارت هاى آنلاين و انجام معامله هاى تجارى.

EFT و HAVALE چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

حواله در حساب بانکی ترکیه

حواله در حساب بانکی ترکیه

EFT (ای اف تی ) و HAVALE (حواله) اصطلاحاتی هستند که در سیستم بانکی ترکیه آن ها را خواهید شنید. این دو اصطلاح به معنی جابه جایی پول می باشند. اگر جابه جایی و نقل و انتقال وجوه بین دو بانک هم نام انجام گیرد، به آن HAVALE  گفته می شود. و در صورتیکه بین دو بانک مختلف صورت گیرد ، EFT گفته می شود. EFT فقط در ساعات اداری (9 صبح تا 5عصر) قابل انجام است. و اگر خارج وقت اداری انجام شود، صبح روز بعد پول انتقال می یابد. اما در HAVALE  انتقال وجه در روزهای تعطیل و خارج از وقت اداری نیز انجام می شود.

اتصال درگاه اينترنت به حساب كسب و كار اينترنتى

كسب و كار در تركيه و فعاليت هاى اينترنتى كه داراى درگاه پرداخت فروشگاهى از طريق اينترنت باشد، موضوعات متعددى دارند. نكته قابل توجه كه بايد به آن توجه داشت، اين است كه گاها عنوان مى شود شما مى توانيد به عنوان يک فرد عادى همانند كشورهاى ديگر مثل ايران حساب بانكى خود را به درگاه پرداخت فروشگاهى وصل كنيد.

و در وب سايت هاى مختلف فعاليتهاى تجارى يا تبليغاتى انجام دهيد. و وجوهى را دريافت نمايید.

بايد توجه داشته باشيد در تركيه موضوعى به اسم ( دارمكلفيت و تام مكلفيت )مانع كار شما مى شود. شما هر فعاليتى را كه در تركيه انجام مى دهيد، اگر فعاليت تجارى باشد بايد به نام يك شركت باشد. در غير اين صورت اگر در بررسى هاى مالياتى يكى از موارد دچار مشكل شود، كل بيزنس و كسب و كار شما به تعطيلى و به جرايم منتهى خواهد شد.

نکات انجام تراکنش های ارزی در ترکیه برای ایرانیان

هنگام افتتاح حساب دلاری در ترکیه نكته بسيار مهمى كه بايد به آن توجه داشت اين است که تراكنش از يک حساب دلارى به يک حساب دلار ديگر شما را با مشكل مواجه خواهد كرد. و امكان بلوكه شدن حساب وجود دارد.

انجام تراکنش-های-ارزی-در-ترکیه-برای-ایرانیان

درمورد تراكنش های يورويى به بانک هاى خارج از تركيه، براى اتباع ايرانى امكان پذير نيست. روش هايى براى ارسال وجوه براى افرادى كه با اهداف تجارى يا قصد تحصيل فرزندانشان دارند، وجود دارد. كه مى توانيد مشاوره هاى لازمه را انجام دهيد.

براى تراكنش هاى لير و يا درهم امارات هيج محدوديتى در كشور تركيه وجود ندارد. محدوديت ها از قبل بيشتر شده اما راه حل هايى براى استفاده از سيستم بانكى با توجه به قوانين آن در تركيه وجود دارد.

درمورد سقف انتقال وجه اگر واحد پولی حساب دلار باشد طبق نرخ بانک مرکزی تبدیل به لیر میشود البته بهتر است که خودتان پول را تبدیل کرده سپس از طریق حساب لیری انتقال وجه را انجام دهید.سقف برداشت مقادیر ارزی نیز تقریبا در اکثر بانکهای ترکیه از طریق عابر بانک 800 دلار یا معادل آن به یورو می باشد . عابر بانکهای ترکیه قابلیت واریز و برداشت ارزهای یورو و دلار را دارند و به آسانی با داشتن حساب یورویی و دلاری می توانید با استفاده از یک کارت هم دلار هم یورو و هم لیر به حسابهای خود واریز یا از آن برداشت نمایید.

واحد GLOBAL KADRO BUSINESS  در موسسه بین المللی گلوبال کادرو استانبول در دفتری مجزا از سایر خدمات خرده که به مشتریان عادی ایرانی و خارجی ارائه می کندخدمات ویژه تجار و بازرگانان دارد که همراه با مشاوره ثبت شرکت و نگهداری حسابها و اختصاص آدرس و مشاور مالی قسم خورده را از طریق آن دفتر مجزا ارائه نموده و خدمات افتتاح حساب و مدیریت و مشاوره جهت نگهداری حسابها در ترکیه را ارائه می کند و تمامی مجوزهای پایه برای این کار را از دولت ترکیه دریافت نموده است و کلیه خدمات از ترجمه مدارک و تایید آنها تا مشاوره های مستمر و ثبت شرکت و افتتاح حساب را توسط کارشناسان خود موسسه به انجام میرساند . دفتر تهران موسسه گلوبال کادرو نیز خدمات مشاوره برای صاحبان کسب و کار که نیازمند راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در ترکیه هستند را به انجام میرساند.

روش رفع مسدودى حساب شخصى در بانک زراعت

همان طور كه قبلا هم گفته شد، بايد توجه داشته باشيد كه حساب شخصى تنها براى استفاده از مقاصد شخصى اختصاص داده مى شود. به طور نمونه براى خريدهاى روزانه و امور زندگى و تراكنش هاى روزانه كه براى خانواده و آشنايان انجام مى دهيد، افتتاح حساب انجام مى گيرد.

اگر بانک متوجه شود كه با اين حساب اقدام به خريد و فروش كرده ايد، يا كارهاى تجارى يا سودآور انجام داده ايد، اقدام به مسدود كردن حساب شما مى كند. و از شما توضيحاتى در خصوص نقل و انتقال وجوه درخواست مى كند.

نكته قابل توجهى كه حائز اهميت است اين است كه اگر شما با چنين مشكلى مواجه شديد، در وهله اول بايد پرينت تمام تراكنش هاى انجام شده را تهيه كنيد. و براى هركدام از تراكنش ها دليل واضح و مدركى را ارائه دهيد.

به طور مثال اگر دوستى يا كسى پولى را به حساب شما را واريز كرده باشد، مى توانيد آن را به عنوان بدهى كه قبلا داشته ايد يا موارد مشابه ديگر ارائه دهید.

اگر شركتى پولى به حساب شما واريز كرده باشد، مى توانيد با داشتن فاكتور و يا مداركى كه خريدى را از آن ها انجام داديد، را به عنوان مستندات ارائه دهيد.

موسسه گلوبال كادرو در مواردى كه چنين مشكلاتى براى حساب هاى مشتريان خود بوجود مى آيد، مشاوره هاى لازمه را براى رفع شدن مسدودى حساب ارائه مى دهد. 

انواع اقامت کاری ترکیه 

نوشتن بخش توضيحات در انتقال وجه (آچیکلاما)

در خصوص حساب هاى بانكى در تركيه نكته قابل توجهى كه وجود دارد ارزش و اهميت حقوقى بخش توضيحات (يا همان بابت در حساب هاى بانكى ايرانى) در انتقال وجوه است.

زمانى كه مى خواهيد پولى را از حساب خود حواله كنيد، حتما بايد قسمت توضيحات (آچيكلاما) را پر كنيد. و علت حواله را اعلام كنيد. اگر زمانى در مورد عدم حواله كار به مراحل قضايى و دولتى رسيد، نوعى اعلام از طرف شما محسوب مى شود.

حواله هاى بانكى براى خريد ملک در تركيه

به دليل وجود مشكلات نقل و انتقال بين المللى پول پيشنهاد مى شود بعد از اينكه پول را به صورت نقد يا حواله توسط صرافى به تركيه انتقال داديد، به حسابى كه در كشور تركيه داريد انتقال دهيد.

و از آنجا نقل و انتقال بين المللى انجام دهيد. موسسه گلوبال كادرو يک موسسه حقوقى و مشاوره اى آماده ارائه خدمات به شما مى باشد.

ماساک ، قانون مبارزه با پولشویی در ترکیه

قوانين مبارزه با پولشويى در ترکیه از طريق ماساک در تركيه اعمال مى شود. طبق آن بانک ها اقدام به شناسايى بيشتر مشترى به طور جدى در تركيه ادامه دارد. در بانک هاى تركيه براى دريافتى هاى نقدى محدوديتى وجود ندارد. ولى در قوانين برخى از كشورها براى جلوگيرى از پولشويى تراكنشى تعيين مى شود.

در تركيه چنين چيزى وجود ندارد. شما مى توانيد قبل از انجام تراكنش و افتتاح حساب با كارشناسان خبره در اين زمينه مشاوره هاى لازم را انجام دهيد.

سقف مجاز حواله به حساب شخصى در تركيه

اگر بيشتر از ده هزار دلار يا معادل آن به ارزهاى ديگر به حساب شخصى در ترکیه ارسال شود، بانک علت (بابت ) آن مبلغ را از شما درخواست مى كند. اگر حساب مبدا از كشور ديگر بنام خودتان باشد، مشکلی ندارد.

بهتر است از حساب خودتان در خارج از ترکیه به حساب در ترکیه حواله كنيد. براى حواله هاى بالاى پنجاه هزار دلار چون هدف تجارى محسوب می شود، بانک بررسى هايى در اين خصوص انجام مى دهد. اما تا سقف معينى مشكلى براى دريافت وجوه به جز دلار وجود ندارد.

سقف حواله به حساب شخصى ايرانيان از اروپا

در نقل و انتقال ارزهاى ديگر به حساب شخصى در تركيه ، بانک علت واريز را از شما درخواست مى كند. اگر حساب مبدا از كشور ديگر به نام خودتان باشد، مشكلى پيش نمى آيد.

بهتر است در هنگام نقل و انتقال وجه از كشور ديگر از حسابى كه بنام خودتان است، انتقال دهيد. براى مبلغ هاى بالاى پنجاه هزار دلار چون هدف تجارى به حساب مى آيد، بانک بررسى هايى انجام مى دهد. اما تا سقف مشخص شده اى مانعى براى دريافت وجوه به غير از ارز دلار وجود ندارد.

حواله ارزهاى خارجى از اروپا از طريق بانک هاى تركيه براى ايرانيان

اتباع ايرانى كه داراى حساب بانكى در تركيه هستند، حواله يورو يا ساير ارزها براى اتباع ايرانى كه در بانكهاى تركيه حساب دارند، به كشورهاى اروپا و آمريكا امكان پذير نيست.

براى حواله بايد از راه حل هاى حقوقى كه توسط وكيل ترك انجام مى شود، استفاده كنند تنها حواله مبالغ پايين با دلايل مشخص يا هزينه هاى دانشجويى با اجازه سرپرستى امكان پذير است.

با استفاده از خدمات وكالتى از طريق وكيل ترک اين كار امكان پذير است. در صورت نياز به حواله با مبالغ بالا به مقصدهاى اروپا و آمريكا مى توانيد از طريق موسسه گلوبال كادرو اقدام نماييد.

افزودن ليميت كرديت كارت با تبديل ارز ديگر

افرادى كه اقدام به كرديت كارت در يكى از بانكهاى تركيه كرده اند، و كرديت كارت دريافت كردند، با كرديت كارت بدون سقف با ليميتى كه بانک براى شما تعيين كرده است، مى توانيد به صورت حضورى و آنلاين خريد كنيد.

كرديت كارت همانند دبيت كارت كه روزانه ١٥٠٠لير سقف تعيين شده است، محدوديت خريد ندارد. بايد توجه كنيد حساب هايى كه كرديت كارت به آن وصل شده است، حساب هاى ليرى شما مى باشد. و با تبديل ارزهاى دلارى و يورويى خود به ارز ليرى و انتقال آن به كرديت كارت خريد هاى خود را انجام دهيد. و افزودن ليميت كارت از طريق اپليكيشن بانک زراعت امكان پذير است.

روشى براى افزايش ليميت كرديت كارت در ترکیه

براى كارتى كه بطور نمونه ٥ هزار لير ليميت دارد، مى توانيد بعد از خرج كردن همه ليميت، مجدد قبل از فرا رسيدن پرداخت بدهى كارت ، بدهى را تسويه كنيد. و دوباره از آن ليميت استفاده كنيد.

اما نكته بسيار مهمى وجود دارد كه بيشتر افراد اطلاع ندارند. اگر ليميت كارت شما ٥ هزار لير باشد، شما مى توانيد در ماه يكبار اقدام به پرداخت دو برابر آن كرده و ٥ هزار لير ديگر به ليميت كار شما اضافه مى شود.

به اين صورت كه اگر از ليميت كارت خرج كرديد مثلا ٣هزار لير از ليميت ٥هزار ليرى خرج كرديد، يا همه ليميت خرج كرديد، با استفاده از اپليكشن گوشى يا دستگاه عابر بانک بدهى كارت را به جاى ٣هزار لير به مقدار زياد پرداخت كنيد. در این صورت ليمیت كارتتان افزايش می يابد.

يعنى شما به جاى ٣هزار لير ٧هزار لير پرداخت كنيد. و ليميت كارت شما ٩هزار لير مى شود . در واقع ٣هزار از بدهى پرداخت كرده ايد. و ٤هزار هم به ليميت كارت اضافه كرده ايد.

بديهى است اين به معنى اين نيست كه بعد از استفاده از اين مقدار ليميت بانک دوباره ليميت شما را بالا مى برد. اين در صورتى است كه شما مدارك درآمدى به بانک يا پولى در آن بلوكه كنيد. اما در مواقع ضرورى مى توانيد از اين روش ها استفاده كنيد.

در نظر داشته باشید که اين كار هر ماه يكبار قابل انجام است. شما مى توانيد براى افتتاح حساب بانكى در تركيه و اخذ كرديت كارت از موسسه گلوبال كادرو كه پيشرو در ارائه خدمات بانكى به ايرانيان در تركيه مى باشد، استفاده كنيد.

كسب و كار اينترنتى در تركيه

افرادى هستند كه قصد مهاجرت به تركيه را دارند، و تصميم بر اين دارند كه كسب و كار اينترنتى راه اندازى كنند. و بيشتر افراد طرفدار اين هستند كه در سايت آمازون فروشگاهى را راه اندازى كنند.

براى كسب درآمد از سايت آمازون يا وب سايت شركتى كه ثبت كرده ايد، الزام است كه يک حساب بانكى در تركيه داشته باشيد. بعضا اين سايت ها براى دريافت وجوه حساب شخصى شما را مى پذيرند. و ارائه مدركی مانند گواهينامه ترک كافى مى باشد. بطور مثال سايت آمازون به اين شكل است.

کسب درآمد از یوتیوب و آمازون در ترکیه

و يا افرادى كه توسط يوتيوب كسب درآمد مى كنند و حسابشان در حال گردش است، و به حسابشان انتقال وجه انجام مى گيرد، امكان دريافت وجه در حساب شخصى وجود دارد. نكته قابل توجه اگر حساب بانكى شما مدام در حال گردش باشد، و با اهداف تجارى مبالغ قابل توجهى واريز شود، حساب شخصى شما توسط بانک مسدود خواهد شد.

راه حل آسان اين موضوع استفاده از شركت شخصى مى باشد. راه اندازى شركت شخصى به نام خود شما، شما را از يک شخصيت حقيقى به شخصيت حقوقى تبديل مى كند. و ماليات هایی تعلق مى گيرد كه بايد پرداخت كنيد.

اما راهكارهايى وجود دارد كه شما با نشان دادن برخى هزينه ها درآمد خود را كمتر نشان مى دهيد، تا از پرداخت ماليات مضاعف خوددارى كنيد. تشويق هايى براى افرادى كه براى اولين بار كار آفرينى انجام مى دهند، نیز وجود دارد. كه از پرداخت ماليات معاف مى شوند.

استفاده از حساب بانكى تركيه اى و نيز سيستم سوئيفتى بانكهاى تركيه، براى افرادى كه براى وب سايت شركت شخصى خود يا از وب سايت هاى مرتبط به فروشگاه هاى آماده استفاده مى كنند، فرصت مناسبى است.

قطعا اگر بخواهيد از وب سايت شخصى فروش داشته باشيد، حتما بايد شركت شخصى خود را بنام خود بزنيد. براى موارد بانكى و افتتاح حساب شركت و كسب و كار مى توانيد از مشاورين موسسه گلوبال كادرو استفاده كنيد.

روش هاى امن انتقال پول براى سرمايه گذارى

بهترين روش انتقال وجوه جهت سرمايه گذارى يا خريد ملک در كشور تركيه ، افتتاح حساب بانكى در بانک هاى اين كشور است. مى توانيد با افتتاح حساب در تركيه پول خود را از يک كشور ديگر به حساب خود در تركيه انتقال دهيد. و با استفاده از سيستم بانكى تركيه اقدام به سرمايه گذارى يا خريد ملک نماييد.

افرادى كه خارج از تركيه هستند، و قصد خريد ملک و سرمايه گذارى در اين كشور دارند، مى توانند از سيستم بانكى غير مرتبط به سيستم جهانى وجوه خود را با روش هاى امن به كشور انتقال دهند.

باتوجه به اينكه در كشور ايران ممنوعيت خروج ارز وجود دارد، براى خروج سرمايه هاى ايرانى از كشور بهترين روش انتقال وجوه خريدارى ارز موجود در خارج ازكشور با استفاده از ريال در داخل ايران است .

موسسه گلوبال كادرو با كمک و استفاده از شركت هايى كه صادر كننده كالا و خدمات از ايران هستند، و ارزهايى را در خارج از كشور دريافت مى كنند، ارزهاى آن ها را براى شما خريدارى مى كنند، و در اختيار شما قرار مى دهند.

در اين روش شما مى توانيد به صورت امن انتقال وجوه يا تامين وجوه سرمايه گذارى در خارج از كشور را انجام دهيد.

افتتاح حساب وكالتى در ترکیه

افتتاح حساب در تركيه از طريق وكالتنامه امكان پذير است. اما بايد به نكاتى توجه داشت. براى تنظيم وكالتنامه بايد از كنسولگرى تركيه در ايران اقدام نماييد در غير اين صورت قابل قبول نمى باشد.

ادارات دولتى تركيه تنها وكالتنامه اى را قبول مى كنند كه وكالتنامه در داخل كنسولگرى تركيه در ايران تنظيم شده باشد. وكالتنامه هايى كه خارج از كنسولگرى و در دفتر اسناد رسمی ایران انجام گيرد، قابل قبول نمى باشد. و معتبر نيستند.

شركت هايى كه تبليغ مى كنند وكالتنامه را مى توان در دفتر اسناد رسمى انجام داد، اين روش كار ساز نيست و در تركيه اعتبارى ندارند.

اخطار در خصوص احتمال بسته شدن حساب هاى شخصى زراعت به دليل استفاده تجارى

سرمايه گذاران و دارندگان حساب در بانک زراعت تركيه ، توجه داشته باشند با افتتاح حساب شخصى در بانک زراعت ، اگر فرد به عنوان حساب تجارى از اين حساب استفاده كند، بانک مى تواند نسبت به مسدود كردن آن حساب اقدام نمايد.

موارد بسيارى وجود داشته كه واريزهاى مختلفى توسط افراد مختلف به يک حساب انجام شده است. با توجه به اين كه اين واريزى ها تجارى محسوب مى شود، حساب شخصى فرد از طريق بانک مسدود مى شود. و بانک نسبت به دريافت وجوه به دارندگان حساب اخطار ميدهد. كه حساب خود را ببندد و پول خود را دريافت كنند.

به همين دليل تاكيد مى شود باتوجه به خريد ملک و تجارتی كه در تركيه داريد، نياز به واريز وجوه توسط افراد مختلف به حسابتان داريد، در اين موارد حتما از مشاوره تان راهنمايى بگيريد. و سعى كنيد تعداد تراكنش ها را به تعداد كمتر انجام دهيد.

راه حل جهت جلوگیری از بلوکه شدن حساب ایرانیان در ترکیه

گاها صرافى هايى كه قصد واريز وجوه به حساب شما جهت خريد ملک هايتان دارند، و اقدام به واريز وجوه از بانک هاى مختلف مى كنند، اين موضوع موجب بسته شدن حساب بانكى شما مى شود. بنابراين استفاده از صرافى هاى مجاز و دريافت نقدى وجوه و واريز توسط خودتان به حساب خودتان توصيه مى شود.

و يا شما مى توانيد از موسسات معتبرى كه در اين زمينه تخصص لازم را دارند و با استفاده از ارزهاى موجود در خارج از كشور ريال شما را در ايران دريافت و به حسابتان ارز واريز مى كنند. و با در نظر گرفتن شرايط لازم جهت جلوگيرى از بسته شدن حساب شما به اين نكات توجه مى كنند اقدام به واريز نماييد.

توجه به اين نكات در تركيه بسيار حائز اهميت است چرا كه تنها انتخاب براى افتتاح حساب در حال حاضر بانک زراعت است، و با از دست دادن اين حساب براى انجام امور در تركيه با مشكلات بسيارى مواجه خواهيد شد .

خريد و فروش طلا در تركيه

هنگام مراجعه به موسسه گلوبال كادرو جهت افتتاح حساب بانكى در ترکیه ، موسسه گلوبال كادرو هنگام افتتاح حساب در زراعت بانک تركيه ، براى مشتريان خود علاوه بر حساب ليرى خدمات افتتاح حساب دلار و يورو نيز ارائه مى دهد.

كه شما مى توانيد براى خريد و فروش طلا در تركيه اپليكيشن زراعت بانک را در تلفن همراهتان نصب كنيد. و با استفاده از اپليكيشن بانک زراعت براى خود حساب طلا باز كنيد. و به نرخ روز طلا خريدارى و سپرده گذارى كنيد. كه اين كار بسيار آسان است.

معرفی ایش بانک ترکیه

ایش بانک

ایش بانک

ایش بانک ترکیه (iş Bankası) در 26 آگوست سال 1924 تاسیس شده است. و اولین شعبه آن در آنکارا در 9 سپتامبر 1924 افتتاح شد. سهام اولیه این بانک 1 میلیون لیر بود که 250 هزار لیر آن توسط آتاتورک تامین شد.

در سالهای ابتدایی تاسیس جمهوری ترکیه، نقش اساسی در صنعتی شدن این کشور داشت.

آتاتورک در بیانیه ای که در سال 1933 در روزنامه عصر منتشر شد ، اظهار داشت: این بانک خدمات بسیار مفیدی را به وضعیت اقتصادی کشور ما ارائه داد. به نظر من خدمتی که از همه این خدمات بزرگتر است این است که جوانان را در زمینه بانکی آموزش داده است. ما بیشتر به آن افتخار می کنیم.

در وصیت نامه مصطفی کمال آتاتورک ، او خواست که مالکیت سهام ایش بانک را به حزب جمهوری خلق واگذار کند. سود این سهام بنا به خواست آتاتورک به انجمن زبان ترکی و انجمن تاریخ تاریخی ترکیه منتقل می شود.

با گذشت سالها ، ایش بانک ، نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کند و به رشد بانکداران کمک می کند.

وقایع مهم ایش بانک

ایش بانک ، در سال 1932 ، اولین شعبه خارج از کشور خود را در هامبورگ ، آلمان و اسکندریه مصر تأسیس کرد.

اولین دستگاه خودپرداز در ترکیه متعلق به این بانک بود که در سال 1982 راه اندازی شد.

در سال 1997 ، این شرکت اولین شعبه اینترنتی خود را با نام “خط آبی” ، “mavi hat” راه اندازی کرد.

افتتاح حساب در ایش بانک برای ایرانیان

به دلیل اعتبار این بانک در ترکیه ، ایرانیان تمایل دارند در این بانک افتتاح حساب انجام دهند. تا علاوه بر استفاده از مزایای این بانک در ترکیه ، در نقل و انتقال پول به اروپا نیز از این بانک استفاده کنند.

در سال های قبل افتتاح حساب در این بانک برای ایرانیان به راحتی انجام می شد. و ایرانیان به عنوان یک فرد خارجی می توانستند در این بانک حساب شخصی و یا حساب شرکتی باز کنند.

با ایجاد تحریم های جدید و سختگیری ها علیه ایران ، افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای ایرانیان نیز غیر ممکن شد. و ایرانیان نمی توانند در این بانک حساب باز کنند.

البته کسانیکه با سرمایه گذاری در ترکیه ، شهروندی ترکیه گرفته اند مشکلات افتتاح حساب در افتتاح حساب در ترکیه را نداشته و با مراجعه و مشاوره با کارشناسان گلوبال کادرو می توانند نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند.

اخذ وام بانکی از بانک های ترکیه

در حالت کلی امکان گرفتن وام بانکی در ترکیه برای خارجیان وجود ندارد. مگر اینکه فرد بتواند پشتوانه مالی خود را به بانک اثبات کند. به این صورت که یا اقامت کاری داشته باشند، که بتوانند فیش حقوقی به بانک ارائه بدهند. و یا حساب شرکتی و گردش حساب شرکتی در ترکیه را به بانک ارائه دهند.

با ارائه یکی از این مدارک می توانند برای دریافت وام بانکی در ترکیه اقدام نمایند.

افتتاح حساب شرکتی در ترکیه

بعد از ثبت شرکت در ترکیه و اتمام مراحل ثبت، باید جهت افتتاح حساب شرکتی اقدام شود. موارد زیادی وجود دارد که افراد بعد از ثبت شرکت ، قادر به افتتاح حساب نمی باشند. یکی از مهمترین دلایل آن موضع و اساسنامه شرکت می باشد که چه نوع فعالیتی برای شرکت تعریف شده است.

اغلب به دلیل آگاه نبودن در مورد قوانین ترکیه و مشکلات مالی و تحریم های ایران ، و بدون در نظر گرفتن این موضوعات اقدام به ثبت شرکت می کنند. و در مرحله افتتاح حساب شرکتی به مشکل می خورند. و بانک برای شرکت حساب باز نمی کند. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از ثبت شرکت با کارشناس و مشاور مالی خبره و باتجربه در مورد فعالیت شرکت مشورت کنید.

موارد زیادی بوده که در مرحله افتتاح حساب بانکی به مشکل می خورند و به موسسه بین المللی گلوبال کادرو مراجعه می کنند.این افراد چون یکبار برای افتتاح حساب اقدام کرده اند و درخواستشان رد شده است، مجدد نمی توان از بانک یا شعبه ی دیگری با مشخصات شرکت مذکور اقدام کرد.

حتی با تغییر نام یا تغییر فعالیت شرکت هم نمی توان حساب باز کرد. و عملا شرکت ثبت شده کارایی ندارد و باید برای بستن شرکت اقدام کنند. بستن شرکت نیز شامل هزینه هایی است. پس بهتر است قبل از ثبت شرکت با کارشناس مشورت شود.

بانکهای ترکیه و انواع کارتهای بانکی شبکه بانکی این کشور

سیستم بانکی ترکیه تا حد بسیار بالایی بصورت مدرن اداره می شود و تمامی بانکهای آن مجهز به شبکه بانکداری الکترونیک بوده و از امکانات متصل به سیستم بانکی جهانی بهره می برد. از این حیث ترکیه مقصد مناسبی برای ایرانیان و سایر کشورهایی که نظام بانکی آنها از نظام بانکی جهانی جدا عمل می کند می باشد. چرا که با داشتن حساب بانکی و دریافت کارتهای اعتباری می توانند بر مشکلات ناشی از تبادل ارزی بین المللی یا خرید های اینترنتی از سایت ها و شرکتهای خارجی فائق آیند .

خرید اقساطی ملک در ترکیه با ارزانترین قیمت

علاوه بر آن داشتن حساب بانکی به ارزهای لیر و یورو و دلار و سایر ارزهای جهان روا به ایرانیان کمک می کند تا بتوانند ارز مورد نظر خود را بدون اینکه تحت تاثیر نوسانات ناگهانی قیمت ارز در جهان قرار گیرد به همان ارز پس انداز نمایند و برخلاف حسابهای ارزی در ایران که گاهی در اثر بحرانهای بین المللی بانکها از پرداخت اسکناس امتناع نموده و تنها آنرا حواله می زنند وقتی برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه اقدام کنید، می توانید از امتیاز پس انداز و دریافت و پرداخت در هر زمان که دلخواهتان باشد استفاده نمایید.

بانکهای مهم کشور ترکیه (به دلیل جلوگیری از اطناب فقط بانکهای مهم آورده شده است)

الف ) بانکهای دولتی (صد در صد سهام آنها متعلق به دولت ترکیه است)

1- زراعت بانک (  T.C ZIRAAT BANKASI )

2- واکیف (وقف) یانک (  VAFIF BANKASI  )

3- دنیز بانک (  DENİZ BANK  )

ب) بانکهای خصوصی ( تمام یا بخشی از سهام آنها متعلق به بخش خصوصی یا سهامداران خارجی است)

1- ایش بانک (İŞ BANKASI)

2- آک بانک (AK BANK)

3- گارانتی بانک (GARANTİ BANKASI)

4- هالک بانک (HALK BANK)

5- فینانس بانک (FİNANS BANK)

شما میتوانید در ترکیه حساب باز کرده و از طریق صرافی یا راه های دیگر در طی چند نوبت به حساب خود پول واریز کنید و با دریافت کارت عابر بانک به راحتی به خرید ببپردازید و عموما در این خصوص از شما سوال و جوابی نخواهد شد.

چگونه در خارج از تركيه از اپليكيشن زراعت بانك استفاده كنيم ؟

براى اينكه بتوانيد در خارج از تركيه از اپليكيشن بانكى استفاده كنيد نياز است كه ip خارج از كشور فعال كنيد. براى اينكار بايد وارد همراه بانك شويد .سپس در صفحه اصلی پایین سمت راست گزینه Menu بعد قسمت Profil ve Ayarlar را انتخاب کرده و سپس قسمت Erişim Tanımlama گزينه Yurt içi ve Yurt dışı erişim istiyorum را انتخاب كنيد تا فعال شود بهتر است اينكار را در داخل تركيه انجام دهيد تا در اپليكيشن نيز فعال شود تا بتوانيد در خارج از تركيه به اپليكيشن بانكى دسترسى داشته باشيد

موسسه بین الملی گلوبال کادرو با توجه به این نیاز برای هموطنان ایرانی، تمهیداتی اندیشیده و هموطنان عزیزی که نیاز به افتتاح حساب شخصی در ایش بانک ترکیه دارند، می توانند با کارشناسان این موسسه تماس بگیرند.

کارشناسان بانکی بعد از بررسی شرایط اقامت شما، اقدام به افتتاح حساب لیری و ارزی در ایش بانک برای شما می نمایند.

سوالات متداول شما از ما

بله. شما با داشتن یک حساب بانکی میتوانید هم حساب لیر و هم دلار و هم یورو داشته باشید و از طریق اپکلیشن به اطلاعات حساب خود دسترسی داشته باشید

بله. تنها با پاسپورت و شماره مالیاتی و سیم کارت ترکیه میتوانید افتتاح حساب بانکی در ترکیه را انجام دهید

بله. شما با افتتاح حساب بانکی در ترکیه میتوانید از خدمات کردیت کارت استفاده نمایید

بله. برای فرزندان زیر ۱۸ سال حتما بایستی به همراه والدین اقدام به افتتاح حساب کنند

24 دیدگاه در “افتتاح حساب در ترکیه – ایش بانک و زراعت بانک ترکیه

 1. امیدی گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم. با توجه به بحث FATF که ایران وارد لیست سیاه شده آیا حساب های ما در ترکیه بسته میشه یا نه؟ خیلی استرس دارم. لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

  1. adele azadi گفت:

   سلام.خیر حسابهای ایرانیان بسته نمیشه. میتونید ویدیو مربوطه را در پیج اینستاگرام موسسه مشاهده کنید

   1. افضل سیدزاده گفت:

    سلام فعلا میشه درایش بانک حساب باز کرد یعنی اتباع خارجی میتونند دراین بانک حساب باز کنند چون بانک زراعت من رفتم گفتند فعلا اتباع خارجی نمیتوانند حساب باز کنند یعنی بسته هست

    1. کارشناس ارشد گفت:

     سلام ایرانی ها در هر دو انک ایش بانک و زراعت بانک می تونن حساب باز کنند. با شماره زیر تماس بگیرید راهنماییتون میکنن.
     00905537124401

 2. ashrafi گفت:

  افتتاح حساب شرکتی هم در ایش بانک انجام میدهید ؟

  1. adele azadi گفت:

   خیر
   افتتاح حساب شرکتی در ایش بانک برای شرکت هایی که صاحبان آنها ایرانی است امکانپذیر نمی باشد.

 3. Jafari گفت:

  سلام.
  افتتاح حساب در زراعت بانک هم انجام میدید؟

  1. adele azadi گفت:

   سلام بله بدون اقامت می تونید در بانک زراعت حساب باز کنید.

 4. shojaei گفت:

  برای افتتاح حساب در ترکیه آیا سود بانک زراعت بیشتر هست یا ایش بانک برای حساب لیر؟

  1. adele azadi گفت:

   با مشاوران تماس بگیرید. 00905537124401

 5. faraji گفت:

  آیا امکان واریز دلار از بانک زراعت یا ایش بانک ترکیه به بانکهای بین المللی در اروپا وجود دارد یا خیر؟

  1. adele azadi گفت:

   خیر. برای ایرانی ها امکان انجام حواله دلاری وجود ندارد.

 6. Sharifi گفت:

  من میتونم توی بانک ترکیه حساب شخصی باز کنم و به حساب های اروپا یورو یا دلار واریز کنم؟

  1. adele azadi گفت:

   بله. می تونید ولی حواله دلار نمیتونید

 7. پدرام گفت:

  با سلام میخواستم بدونم آیا در موبایل بانک ایش بانک اگر بخواهیم گوشی موبایل ریست فاکتوری کنیم لازم هست توی برنامه موبایل بانک ایش اطلاعات دیواسی که فعال بوده را غیر فعال کنیم و بعد ریست فاکتوری کنیم که در نصب و فعال کردن برنامه ایش به مشکل نخوریم یا اصلا نیاز به این کار نیست ؟

 8. افضل سیدزاده گفت:

  سلام میخواستم در زراعت بانک حساب باز کنم چندروز قبل رفتم به بانک اما بهم گفتن فعلا اتباع خارجی نمیتونند حساب باز کنند خواستم بدانم این واقعیت دارد یعنی الان نمیشه حساب باز کرد من خودم تو یکی از شهر های ترکیه زندگی میکنم

  1. کارشناس ارشد گفت:

   سلام با شماره زیر تماس بگیرید: 00905537124401

 9. احسان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من میخوام از ایران مهاجرت کنم به ترکیه
  یک سوالی داشتم
  من حساب بانکی تو ایران دارم
  اگر بخوام تو ترکیه از همراه بانک یا اینترنت بانک ایرانیم استفاده کنم به چه شکلی هست
  و
  ایا باید شماره موبایل ترکیه رو اول به بانک ایران بدم
  برام خیلی مهم هست
  کمکم کنید با تشکر

  1. س گفت:

   هیچ مشکلی نداره بانک ملت برنامشکار میکنه و خطایرانت میاری ترکیه اس ام اس به اون میاد

 10. نورا گفت:

  سلام من میخواهم در بانک زراعت حساب باز کنم. همسرم که سیتیزن اروپا هست برام در این حساب پول واریز کنه و من از ایران برداشت کنم آیا امکانش هست؟

  1. کارشناس ارشد گفت:

   سلام ازایران امکان دسترسی به حساب ترکیه نیست و انتقال پول باید از طریق صرافی انجام بشه

 11. امیرحسین گفت:

  سلام برای ساخت حساب در ترکیه حتما باید در ترکیه باشیم یا میشه از ایران هم حساب ساخت!؟ ممنون میشم جواب را به ایمیلی که گزاشتم ارسال کنید ♥

  1. کاربر یک گفت:

   برای افتتاح حساب در ترکیه حضور خود شخص الزامیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *