خدمات حقوقی و ثبتی در ترکیه

خدمات حقوقی و ثبتی در ترکیه

خدمات حقوقی و ثبتی

ترکیه کشوری قانونمد و حساس در زمینه امور ثبتی و حقوقی است. هر فرد خارجی از بدو ورود به ترکیه، جهت تهیه مدارک، عقد قرارداد یا ارائه بیان رسمی نیاز به کسب اطلاعات لازم دارد. اگر ترکیه را به عنوان محل اقامت موقت یا دائمی یا محل کسب و کار خود برگزیده اید، ناگزیر به داشتن مشاوری امین و حرفه ای و مسلط به قوانین و پروسه های قانونی کشور ترکیه می باشید. مشاوری که بتواند راه حل های کوتاه و مؤثر و کم هزینه برای رسیدن شما به هدف ارائه نماید. مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو استانبول، مؤسسه ای ریشه دار و قدیمی است. و با کادر حرفه ای خود پیشرو می باشد. و برای اموری از این قبیل، در شهر استانبول شناخته شده می باشد.

خدمات گلوبال کادرو در این بخش از این نظر خاص می باشد، که در طول سالیان گذشته ثابت نموده که علاوه بر ارائه مشاوره و تسلط بر پروسه های موجود، تمامی امکانات قانونی را دارا می باشد. از جمله مترجم صاحب امضا جهت تائید اظهارات، مشاور مالی عضو اتاق مشاوران مالی آزاد و وکیل ایرانی مسلط به قوانین و مدارک ایرانی، وکیل ترک مسلط به قوانین و پروسه های ترکیه. و از صفر تا صد امور حقوقی و ثبتی شما را هدایت و اجرا و به اتمام می رساند.

خدمات حقوقی و ثبتی در ترکیه

تنظیم وکالتنامه در خارج از ترکیه ، جهت خرید ملک در ترکیه

افراد زیادی هستند که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند. خرید ملک جهت اخذ شهروندی ترکیه و یا جهت اخذ اقامت سالانه ترکیه. طبق قانون خرید ملک در ترکیه ، حضور شخص در روز تاپو و سند به نام زدن، نیاز می باشد.

اما در صورتیکه شخص نتواند برای خرید و یا حتی فروش ملک در ترکیه حضور داشته باشد، باید به شخصی وکالت بدهد. و با وکالتنامه قانونی و مورد قبول اداره تاپو ترکیه ، کار انتقال تاپو انجام می شود.

بيشتر افراد وكالتنامه را در دفتر اسناد رسمى در ايران تنظيم مى كنند، و بعد آن را به تركى ترجمه کرده و بعد ازطريق وزارت امور خارجه تاييد مى كنند. و به سفارت تحويل مى دهند.

باید اشاره شود که در تركيه اين وكالتنامه قابل قبول نيست. و براى تنظيم وكالتنامه تنها بايد از داخل سفارت تركيه در ايران و مطابق با فرمت مورد تاييد و قبول تركيه به اين كار اقدام نمايند.

زیرا وکالتنامه خرید و فروش ملک در ترکیه ، طبق قانون ترکیه و اداره تاپو ترکیه ، باید عکسدار باشد. اما طبق قانون ایران وکالتنامه عکسدار قابل تنظیم نیست. و حتی اگر محضرخانه ای وکالت عکسدار تنظیم کند، امور خارجه ایران این وکالتنامه را تایید نمی کند.

تنظیم وکالتنامه خرید و فروش ملک در ترکیه

تنظیم وکالتنامه خرید و فروش ملک در ترکیه

گاهی مواقع هست که شخص در ترکیه هست اما قصد بازگشت دارد، این شخص بهتر است برای تنظیم وکالتنامه ، همراه با مترجم رسمی در ترکیه ، به دفاتر نوتر ترکیه مراجعه نموده و وکالتنامه تنظیم نماید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو در زمینه تنظیم وکالتنامه در نوتر ترکیه می تواند شما را کمک و راهنمایی کند.

قوانین تقسیم ارث در ترکیه

تفاوت تقسيم ارث در ايران و تركيه

در كشور ايران زمانى كه فرد فوت مى كند، در تقسيم اموال به همسر يک هشتم تعلق مى گيرد. و مابقى اموال براى فرزندان است. که سهم فرزندان دختر نصف سهم فرزندان پسر است.

اما در كشور تركيه به اين صورت نيست. همسر فرد متوفى يک چهارم سهم و مابقى بين فرزندان دختر و پسر به صورت مساوى تقسیم می شود.

تقسیم ارث اموال اتباع ايرانى كه شهروندى تركيه را دريافت كرده اند

بنابراين تقسيم ارث افراد دو تابيعتى طبق قوانين تركيه انجام می شود. این موضوع به ويژه براى بانوان امتيازات بيشترى دارد. و بدون در نظر گرفتن جنسيت دختر يا پسر اموال فرد متوفى به صورت مساوى تقسيم مى شود.

و افرادى كه میخواهند برای تقسیم ارث در تركيه اقدام کنند، به اين نكات بايد توجه داشته باشند در اين زمينه موسسه گلوبال كادرو خدماتى را ارائه مى دهد.

تقسيم ارث شهروندان تركیه كه ازدواج مجدد داشته اند

آقايانى كه تبعه ترک هستند، و داراى فرزند مى باشند ، در هنگام ازدواج مجدد اگر قبل از فوت خود سند ملكى را به نام همسرشان بزنند ،ملک جز اموال او به حساب نمى آيد. و در نتیجه در تقسیم ارث محاسبه نمی شود.

يعنى اموالى كه قبل از فوت به نام همسر زده شده، جزو اموال متوفى در هنگام تقسيم اموال به حساب نمى آيد. اما ديگر اموال متوفى ،در صورتيكه داراى فرزند باشد، یک هشتم از اموال متوفى به همسر مى رسد. و در غير اين صورت یک چهارم اموال متوفى به همسر مى رسد.

تنظيم حضانتنامه جهت اخذ اقامت ترکیه برای فرزندان زير ١٨سال

طبق قوانين كشور تركيه ، براى اخذ اقامت فرزندان زير ١٨سال، اجازه هر دو والدين الزامى مى باشد. در شرايطى كه يكى از والدين حضور نداشته باشد، بايد از دفاتر اسناد رسمى (نوتر )تركيه اقدام به تنظيم حضانتنامه نمايند. و به آن ولایتنامه گفته می شود. که با قانون حضانت ايران فرق دارد. و در هنگام اخذ اقامت برگه حضانت صادر شده از ايران قابل قبول و معتبر نيست .

براى تنظيم حضانتنامه در تركيه و آگاهى بيشتر در اين خصوص مى توانيد با موسسه بين المللى گلوبال كادرو در ارتباط باشيد .

شرايط معامله سهام در بورس تركيه

اتباع خارجى در كشور تركيه نمى توانند به صورت شخصى در بورس ترکیه فعاليت داشته باشند. و خريد و فروش سهام انجام دهند. اما براى اين كار مى توانند با افتتاح حساب بانكى در تركيه از صندوق سرمايه گذارى بورس استفاده كنند .

افراد متقاضی مى توانند پول خود را در صندوقهاى سرمايه گذارى بورس سرمايه گذارى كنند. كه در اين صورت بانک به نام آن ها خريد و فروش سهام را انجام مى دهد. و سود حاصل از آن را به حساب شخص واريز مى كند.

تا زمانى كه شخصی شهروندى تركيه را دريافت نكرده باشد، نمى تواند شخصا در بورس فعاليت كند. براى اخذ شهروندی ترکیه، بايد خريد ملک بالاى ٢٥٠هزار دلار يا سرمايه گذارى بانكى انجام دهد. و بعد از اخذ شهروندی ترکیه به راحتى می توان در خريد و فروش سهام در ترکیه فعالیت داشت.

شرايط اشتغال به كار وكلاى ايرانى در تركيه

كارشناسانى كه مدرک حقوق از دانشگاه هاى ايران دريافت كرده اند، دو شرط مهم را بايد براى فعاليت خود به عنوان وكيل در تركيه را در نظر داشته باشند.

شرط اول داشتن شهروندى تركيه كه با سرمايه گذارى در تركيه امكان پذير است. شرط دوم براى فعاليت به عنوان وكيل در تركيه داشتن مدرک رشته حقوق كه مورد تاييد و معادل سازى شده در تركيه باشد، است.

افرادى كه مدرک خود را از تركيه دريافت نكرده اند، بايد واحدهاى اضافى را پاس كنند. و يا از ابتدا مدرک حقوق را دريافت کرده که بتوانند به عنوان وكيل در تركيه فعاليت كنند. و يا استخدام شوند.

نحوه تنظيم قرارداد در ترکیه

در صورت عدم باز پرداخت پيش پرداخت و نحوه شکایت در ترکیه چه مراحلی را باید طی کرد؟

توصيه هاى وكيل ترک موسسه بین المللی گلوبال کادرو، براى ايرانيان هنگام عقد قرارداد در تركيه

در مرحله اول : افراد خارجى براى سرمايه گذارى در تركيه بايد توجه داشته باشند به دلیل اينكه با قوانين كشور تركيه آشنايى ندارند، و یا به دليل تسلط کافی نداشتن به زبان تركى، ممكن است در قراردادها با مشكل مواجه شوند. و متاسفانه برخى از افراد سودجو به همين دلايل از افراد خارجى سو استفاده مى كنند.

به همين دليل باید زمان امضا قرارداد توجه بيشترى داشت. در قراردادها بعضى موارد وجود دارد كه ممكن است نامفهوم نوشته شود، و فرد را گمراه كند.

نکاتی جهت تنظیم قرارداد فروش خانه در ترکیه

شخص خارجى که قصد سرمايه گذارى در يک پروژه را دارد، و مى خواهد خريد ملک انجام دهد، در قراردادهاى فروش چون پروژه در حال ساخت مى باشد، و واحد يا آپارتمان آماده تحويل نمى باشد، فرد بايد يک قرارداد پيش فروش امضا کند و پيش پرداخت نیز پرداخت کند.

همچنین در مدت زمان تحويل واحد، مابقى مبلغ را پرداخت كند. اگر شخص متقاضی، قصد دارد به صورت رسمى قرارداد فروش امضا کند، حتما بايد در نوتر (دفاتر اسناد رسمی ترکیه ) اقدام به امضا قرارداد فروش نماید.

اولين نکته مهم براى امضا قرارداد در ترکیه این است که، در حضور نوتر بايد انجام گيرد. زيرا اگر قرارداد در نوتر انجام نگيرد، قابل قبول و معتبر نيست. برخى افراد براى اينكه هزينه اضافى براى نوتر پرداخت نكنند، اين قرارداد را بين دو طرف و به صورت غیر رسمی، انجام مى دهند.

قرارداد رسمی در نوتر بين دو طرف، هر دو طرف را متعهد مى كند. به خصوص در مورد خريد اموال غير منقول قراردادى امضا می شود. و اگر قرارداد مربوط به فروش اموال غير منقول باشد، قانونا بايد اين كار در نوتر انجام گيرد. و تاييديه نوتر الزامى مى باشد.

اين كار هزينه هايى را شامل مى شود. در غير اين صورت قرارداد قابل قبول نيست. و بستن همچنين قراردادهايى (به صورت غیر رسمی) ريسک پذير است. و صاحب ملک به حساب نمى آيند.

در تركيه قرارداد فروش بايد در نوترها انجام گيرد. افراد نبايد نگران هزينه باشند. زیرا با پرداخت هزينه هاى كم و با اطمينان كار انجام دهند. و با پرداخت هزينه هاى ناچيز مى توانند از مشاورين حرفه اى راهنمايى بگيرند. و از سو استفاده افراد سودجو جلوگيرى كنند. بنابراين افراد خارجى براى سرمايه گذارى و تجارت هاى بزرگ حتما در نوترها و با كمک مترجمين رسمى و وكيل اقدام نمايند.

مالیات ها در ترکیه

در ابتدا بايد در نظر داشت كه شهروندان ترک و یا خارجى که در تركيه اقامت دارند، بايد در ترکیه مالیات پرداخت کنند. و همان ميزان مالياتى كه يک شهروند ترک پرداخت مى كند، یک شهروند خارجی دارای اقامت ترکیه هم باید پرداخت كند. بنابراين خارجى بودن دليلی بر پرداخت ماليات بيشتر نمی شود.

وقتى شخصی در كشور تركيه درآمدى داشته باشد، بايد ماليات پرداخت كند. نکته مهم این است که براى دارایی در تركيه ماليات گرفته نمی شود.

مالیات ملک در ترکیه

اتباع ايرانى كه در كشور تركيه داراى ملک هستند، باید سالانه براى آن ماليات پرداخت كنند. در كشور تركيه ماليات را به نام (Vergi )مى شناسند، و ورگى به معنى ماليات در تركيه است، به همين دليل اغلب فكر مى كنند كه در تركيه براى ملک بايد ماليات پرداخت شود.

درحالى كه به اين صورت نيست. اينها مجموع عوارض ساليانه ملک است. كه در داخل ايران هم براى ملک بايد ساليانه عوارض شهردارى پرداخت شود.

عوارض سالیانه ملک یا مالیات ملک در تركيه، بر اساس متراژ و منطقه محاسبه مى شود.

ماليات خريد و فروش ملک در تركيه

در كشور تركيه ماليات املاک براى شهروند ترک يا فرد خارجى يكسان است. و مالياتى به عنوان مالیات املاک در تركيه وجود ندارد. همانطور كه گفته شد سالانه بايد در تركيه عوارض ملک را پرداخت شود. بنابراين مالياتى براى ملک در تركيه گرفته نمی شود.

در هنگام نقل و انتقال ملک بايد هزينه اى بابت سند به اداره تاپو پرداخت شود. و همچنین بايد ماليات بردرآمد حاصل از فروش ملک نیز پرداخت شود.

مالیات ملک در ترکیه

مالیات ملک در ترکیه

همانطور كه اشاره كرديم ماليات در تركيه، بر درآمد تعلق مى گيرد. بنابراين اگر ملكى كمتر از پنج سال نگهدارى شود. و شخص قبل از 5 سال آن را انتقال دهد، دولت تركيه تلقى سود حاصل از فروش ملک را به عنوان درآمد تلقی می کند. و باید مالیات پرداخت شود.

این ماليات بر حسب فرمول خاصى محاسبه مى شود. بنابراين داشتن ملک در تركيه شامل ماليات نمى شود. تنها سود حاصل از خريد و فروش ملک شامل ماليات مى شود. برای فروش ملک زودتر از 5 سال. اگر ملكى در تركيه براى استفاده خريدارى شود و بعد از پنج سال فروخته شود، سود آن شامل ماليات نخواهد شد.

ماليات بر ارزش افزوده در تركيه

ماليات بر ارزش افزوده يا (KDV) در تركيه به مالياتى گفته مى شود كه توليد كننده ى كالا ،ملک يا مواد غذايى و يا ديگر خدمات، زمانى كه ميخواهد كالا را به مصرف كننده عرضه كند و كالاى خود را به فروش برساند، از مصرف كننده نهايى دريافت مى كند. و در نهايت اين ماليات به دولت پرداخت مى شود.

بنابراين ماليات برارزش افزوده كه در صنف هاى مختلف درصدهاى متغييرى دارد. به طور نمونه در خدمات 18% ،در صنعت غذايى بين 4 % تا 8% و گاها در صنايعى مثل كشتى رانى 0% است. زمانى كه از يک شركت خريد انجام مى شود، این مالیات در فاكتور قيد مى شود. يعنى در فاكتور عددی که نوشته مى شود به اضافه ماليات بر ارزش افزوده است. فروشنده اين خدمات ماليات را دست به دست به نفرى قبلى پرداخت مى كند. و در نهايت به دولت پرداخت مى شود.

مالیات بر ارزش افزوده در هنگام خرید ملک در ترکیه

در خصوص خريد ملک زمانى كه از يک پروژه يا شركت اقدام به خريد ملک مى شود، بايد ماليات برارزش افزوده پرداخت شود. بنابراين اگر از يک شخص اقدام به خريد ملک شود، به آن ملک ماليات بر ارزش افزوده تعلق نمى گيرد. زیرا خريدار قبلى آن را پرداخت كرده است.

انواع ماليات شركت در تركيه

افرادى كه در تركيه اقدام به تاسيس شركت كرده اند، بايد توجه داشته باشند كه در كشور تركيه ماليات همواره بر درآمد است. بنابراين اگر از شركت درآمدى حاصل شود، بايد ماليات بر درآمد از آن را با توجه به فاكتورهاى رسمى كه صادر شده، پرداخت شود. مجموعا حدود 20 درصد از درآمد ماهانه بايد به دولت به عنوان ماليات بردرآمد شركت پرداخت شود.

ماليات دوم در مورد شركت ها، ماليات بر اجاره است. اگر محل شركت اجاره اى باشد، و متعلق به شرکت یا يكى از اجزاى هيئت مديره شركت نباشد، مشاوره مالى شركت باید اجاره نامه ای را به صورت قانونى تنظيم كند. و بر مبناى اجاره اى كه به صورت رسمى به صاحب ملک پرداخت مى شود، استوپاژ يا 23 درصد از مبلغ اجاره را به عنوان ماليات بر اجاره به دولت پرداخت كند.

در كشور تركيه اگر شركتى فعاليتى نداشته باشد، و به صورت هوم آفيس در محل منزل تاسيس شده باشد، هيچ نوع مالياتى به آن تعلق نمى گيرد.

نحوه معافیت مالياتی، مالیات بر اجاره آدرس دوم شركت در تركيه

هر شركت ثبت شده در تركيه بايد يک آدرس ثبتى داشته باشد. اين آدرس مى تواند به صورت هوم آفيس در دفتر يا دفاتر مجازى يا آدرس دفترى كه در آن فعاليت دارد، ثبت شود. داشتن آدرس ثبتى رسمى براى يک شركت در تركيه الزامى است .

نكته قابل توجهى كه در هنگام اجاره دفتر براى شركت ها بايد به آن توجه داشت، اين است كه در ترکیه ماليات بر اجاره شرکت ها بر عهده مستاجر يا همان صاحب شركت است. و مالک ملک مسئوليتى در قبال مالیات بر اجاره ندارد.

اگر مدیران شرکت بخواهند، آدرسى براى شركت دوم اختصاص دهند، و آدرس به طور رسمى باشد، بايد به عنوان شعبه يا نمايندگى ثبت شود. و طبيعتا برای اين آدرس هم بايد استوپاژ و ماليات بر اجاره پرداخت شود.

اما مى توان به صورت غير رسمى با ديزاين داخل آن ملک به عنوان دفتر كارى دوم، و نه به عنوان ثبت رسمى، از آن استفاده کرد. چون به صورت رسمى ثبت نشده است، ماليات بر اجاره و استوپاژ نخواهد داشت .

مالیات خودرو در ترکیه

همچنین اگر شخصی در ترکیه خودرویی دارد، و از آن استفاده مى كند، ساليانه بايد (Motorlu Taşılar Vergisi )پرداخت كند. كه همان عوارض ساليانه خودرو است. در نتیجه در كشور تركيه تنها بر درآمدهايى كه دريافت مى شود، بايد ماليات پرداخت کرد.

اين ماليات دو بار در سال در ماه هاى ژانويه و جولاى پرداخت مى شود. و به راحتى با استفاده از اينترنت بانک با وارد كردن شماره پلاک خودرو قابل پرداخت مى باشد.

اگر ماليات خودرو را در زمان مقرر پرداخت نشود، در زمان هاى ديگر با بهره قابل پرداخت می باشد. بين شهروندان تركيه و خارجى هيج تفاوتى در پرداخت ماليات وجود ندارد. و ماليات براى همه در تركيه يكسان مى باشد.

وضعيت ماليات بر حساب بانكى در تركيه

در خصوص حساب بانكى و پول هايى كه در حساب بانكى در تركيه نگهدارى مى شود، حتى اگر مبلغ آن باشد، ماليات بر آن تعلق نميگيرد. و مى توان پول را در حساب بانكى بدون پرداخت ماليات نگهدارى کرد.

درصورتى اين پول شامل ماليات خواهد شد، كه از اين پول درآمدى حاصل شود. و به آن ماليات بردرآمد تعلق مى گيرد. اگر سودى را از سپرده بانكى دريافت كنيد، آن سود مشمول ماليات بر درآمد خواهد شد. و بانک با محاسبه آن ماليات را كم مى كند. و سود را پرداخت مى كند. بنابراين سودى كه دريافت مى شود، ماليات آن كم شده است.

در ترکیه تنها سود و سپرده بانكى مشمول ماليات مى شود. که آن هم در هنگام دريافت سود محاسبه مى شود. در گذشته در تركيه نيز همانند ديگر كشورها براى نگهدارى پول در حساب هاى بانكى، ماليات و هزينه نگهدارى دريافت مى شد. ولى در حال حاضر در كشور تركيه براى نگهدارى پول هيچ هزينه اى را بانك ها از مشترى در خواست نمى كنند.

ماليات بر اجاره ملک در تركيه

باید توجه داشت زمانى كه ملكى در تركيه خريدارى و اجاره داده می شود، اجاره حاصل از آن شامل ماليات مى شود. اساسا در كشور تركيه ماليات ها بر درآمدها تعلق مى گيرند و نه بر دارائی.

درآمد اجاره ملک در تركيه چون نوعى در آمد حساب مى شود، شامل ماليات مى باشد. اگر ملكى به شخصى اجاره داده می شود، بايد ماليات بردرآمد آن كه حدود ٢٠ درصد از اجاره ساليانه است، بايد قانونا به دولت پرداخت شود.

در كشور تركيه همانند ديگر كشورها برخى از افراد ماليات بر اجاره را به دولت پرداخت نمى كنند. و براى انتقال پول اجاره از سيستم بانكى استفاده نمى كنند. و به صورت دستى اجاره را پرداخت مى كنند. بنابراين چون در سيستم بانكى جابه جا نمى شود، شامل ماليات نمى شود .

نكته بسيار مهم این است که اگر ملک به يک شركت در تركيه اجاره داده شود، ماليات و استوپاژها بر عهده صاحب شركت است. ولى به عنوان صاحب ملک بايد ماليات بر درآمد از اجاره ملک به دولت پرداخت شود.

در تركيه دولت از شركت ها و مالكين، ماليات حاصل از درآمد دريافت مى كند. از صاحب شركت (مستاجر)٢٣ درصد از مالک ملک مالیات دريافت مى كند.

بنابراين بايستى در هنگام اجاره ملک به شركت بيان نامه مالياتى سالانه تنظيم كنيد. و ماليات خود را سالانه پرداخت كنيد. در غير اين صورت ماليات همراه با بهره و جرايم از شما دريافت خواهد شد.

ماليات مشمول بر حقوق افراد شاغل در تركيه

افرادی که در كشور تركيه با اجازه كار يا به عنوان شهروند ترک به صورت استخدام مشغول به فعاليت هستند، و حقوقى را دريافت مى كنند، صاحب كسب و كار (كارفرما ) ماليات را از حقوق شخص كسر مى كند. و ماليات در رفته حقوق را پرداخت مى كند. بنابراين حقوقى كه در تركيه دریافت می شود، شامل ماليات نمى باشد .

ماليات بر در آمد اينترنتى در تركيه – مالیات فريلنسرها در ترکیه

افرادى كه در تركيه مشغول به فعاليت هستند، و درآمدى را حاصل مى كنند، بايستى درآمد حاصل را به دولت تركيه ابزار كنند. و به صورت قانونى در اين كشور به فعاليت بپردازند.

اگر به صورت اينترنتى فريلنسى در آمدى حاصل مى شود، بهتر است اقدام به ثبت شركت شخصى با فعاليت اينترنتى شود. و در حساب شخصى شركت، در آمدهاى حاصل از خارج از تركيه يا به صورت اينترنتى دريافت شود. و ماليات آن به دولت تركيه پرداخت شود.

در حساب هاى شخصى دريافت درآمد بدون پرداخت ماليات مشكل ساز است. و ممكن است منجر به مسدودى حساب و جرايم مالياتى شود.

قوانین و پروسه های قانونی مربوط به ثبت شرکت در ترکیه

– قانون تاسیس شرکتها
– اتاق بازرگانی و مصوبات آن
– الزامات قانونی مورد نیاز برای فرد خارجی که در ترکیه شرکت تاسیس می کند
– آیا صاحبان شرکت در ترکیه الزاما باید اقامت کاری داشته باشند؟
– راهکارهای حقوقی و ثبتی خرید سهام یا خرید یک شرکت شرکت ترک توسط اتباع خارجی در ترکیه
– وکالتنامه تاسیس شرکت که به مشاور مالی داده می شود چیست و شامل چه نکاتی است؟

نکات خاص ثبت شرکت در ترکیه و خدمات منحصربفرد مرکز مشاوره گلوبال کادرو برای ایرانیان

– ثبت شرکت در ترکیه با موسسه گلوبال کادرو و کاهش هزینه اجاره محل
– آیا میتوان ثبت شرکت در ترکیه را با تامین سرمایه اولیه توسط موسسه گلوبال کادرو استانبول انجام داد؟
– چگونه می توان برای کسب و کار موفق در ترکیه از مشاوره های مستمر مشاوران گلوبال کادرو استفاده کرد؟
– مشاور مالی یا حسابرس قانونی که بر حسب قوانین ترکیه الزامی است کیست و چه وظایفی دارد؟
– نقل و انتقال سهام یا تغییر مالکیت یک شرکت ثبت شده در ترکیه یا تغییر مدیران آن چگونه است؟

قوانین و پروسه های قانونی مربوط به ثبت برند یا علائم تجاری و اخذ حق امتیاز بین المللی (Patent)

– حقوق و قوانین صاحبان برند و علائم تجاری بین المللی در ترکیه
– برند یا علامت تجاری چیست و چرا به یک برند بین المللی نیاز دارید؟
– ثبت برند یا علائم تجاری در ترکیه چه مراحل و شرایطی دارد و برای اینکار از کجا شروع کنید؟
– حقوق و قوانین حق امتیاز بین المللی (Patent) در ترکیه
– حق امتیاز بین المللی (Patent) چیست؟ در چه مواردی به ثبت حق امتیاز بین المللی نیاز دارید؟
– انواع حق امتیاز بین المللی و نحوه و مراحل اخذ آن در ترکیه

نظام بانکی در ترکیه و تسهیلات موجود برای خارجیان

حساب بانکی در ترکیه و خدمات بانکهای ترکیه  ( با ویدیو )
بانکهای ترکیه و انواع کارتهای بانکی شبکه بانکی این کشور
قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی در بانک های ترکیه

موارد مهم امور حقوقی مورد نیاز اتباع خارجی در ترکیه

– تنظیم وکالتنامه برای افراد ایرانی و استفاده از آن در ترکیه
– اخطارنامه و ارزش حقوقی و نحوه تنظیم و موارد کاربرد آن در نظام حقوقی ترکیه
– مترجم رسمی در نوتر، اختیارات آن و موارد مورد نیاز برای اتباع خارجی
– نحوه تنظیم قراردادها و ارزش حقوقی قراردادها در ترکیه که یکی از طرفین تبعه خارجی باشد
– طرح شکایات در محاکم ذیصلاح ترکیه توسط یک تبعه خارجی
– تنظیم موافقت نامه فرزند در چه مواردی الزامیست و به چه صورت انجام می شود
– الزام دریافت گواهی سلامت عقلی برای افراد بالای شصت سال در ترکیه

موارد مهم امور ثبتی مورد نیاز اتباع خارجی در ترکیه

 – ثبت سند مالکیت اموال منقول و غیر منقول به نام شخص حقیقی تبعه خارجی
– ثبت اسناد به نام شخص حقوقی خارجی
– ثبت ازدواج رسمی اتباع بیگانه در ترکیه
– تنظیم انواع وکالتنامه در نوتر(محضر های ترکیه)
– تنظیم انواع تهعد نامه های محضری
– تنظیم گواهی امضا برای اشخاص حقیقی و حقوقی جهت استفاده در ترکیه

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

[wpdreams_ajaxsearchlite][/wpdreams_ajaxsearchlite]