بیمه, مهاجرتی

راهنمای بیمه درمانی در ترکیه

4.9/5 - (81 امتیاز)

تماس با کارشناس بیمه

شما می توانید با کلیک بر دکمه های زیر به طور مستقیم با کارشناس متخصص مربوطه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و راهنمایی رایگان برخوردار شوید

بیمه در ترکیه

خیلی از ایرانیان مهاجرت و زندگی  در ترکیه را به دلیل امکانات و آزادی های اجتماعی دوست دارند و این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند. اما برای رسیدن به این نوع سبک زندگی با توجه به عادت به سیستم های بیمه و ارزان بودن خدمات پزشکی در ایران موضوع بیمه یکی از دغدغه های آنها را در ترکیه تشکیل می دهد .در حالی که دارو و درمان در ترکیه یکی از پیشرو ترین در جهان است نداشتن بیمه می تواند چالشی بزرگ برای هموطنان باشد یا حتی  به دلیل نداشتن بیمه و پرداخت هزینه های سنگین خیلی از هموطنان بمانند کشورهایی اروپایی یا آمریکا تصور میکنند که برای دریافت خدمات درمانی به ایران بروند بهتر است.

گلوبال کادرو سیگورتا ارائه دهنده خدمات بیمه ای در ترکیه در کنار سایر خدمات مهاجرتی گلوبال کادرو  برای هموطنان تاسیس شده است و هدف این مجموعه آسان کردن زندگی در ترکیه برای شما عزیزان است .

گلوبال کادرو سیگورتا با شماست تا خدمات بیمه ای مناسب ارائه دهد و دانش شما را از اطلاعات بیمه در ترکیه افزایش دهد که در مواقع ضرورت چگونه هموطنان از بیمه و خدمات آن استفاده نمایند.

بیمه های درمان در ترکیه Sağlık Sigortası

یکی از موارد و چالش هایی که هموطنان ما، در کشور ترکیه، با آن روبرو می شوند، بیمه های درمان است.

هموطنان عزیز می توانند هم با پاسپورت و هم با کیملیک (اقامت قانونی ترکیه) می توانند از خدمات درمانی ترکیه بهرمند شوند.

انواع بیمه های درمان در ترکیه

  1. بیمه درمان برای افراد خارجی Yabancı için sağlık sigortası
  2. بیمه های درمان خصوصی Özel sağlık sigortası
  3. بیمه های درمانی مکمل Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

بیمه درمان برای افراد خارجی Yabancı Için Sağlık Sigortası

همانطور که از اسم این بیمه نامه مشخص است ، این بیمه نامه را افراد خارجی جهت ارائه به اداره اقامت برای تمدید و یا اخذ اقامت ارائه می کنند . این بیمه نامه معمولا قیمت مناسبی نسبت به سایر بیمه نامه های دارد. تصور غالب این است که دلیل ارزان بودن این بیمه نامه ها عدم پرداخت خسارت توسط شرکت های بیمه است، در صورتی که چنین نیست . دلیل قیمت پایین این بیمه نامه نسبت به بقیه انواع بیمه های درمان  ، محدود بودن طرف قرارداد ها ( بیمارستان ها ،درمانگاه ها، دکتر ، داروخانه و ... ) و اینکه سهم پرداخت خسارت از طرف شرکت بیمه کم است مخصوصا در قسمت هزینه های درمان سرپایی و همچنین این بیمه نامه ها دارای دوره های انتظار می باشند.

لازم است در اینجا به تعهدات این بیمه نامه اشاره کنیم :

  • پرداخت هزینه های درمان بستری Yatarak Tedavi
  • پرداخت هزینه های سرپایی Ayakta Tedavi

- هزینه های درمان بستری Yatarak tedavi

 بستری به این معنی است که بیمار بیشتر از 24 در بیمارستان مورد مداوا قرار گیرد، در این حالت مشمول هزینه های بستری می گردد.

این هزینه شامل : هزینه اعمال جراحی ، هزینه های مداوا در بیمارستان، هزینه اتاق همراه بیمار ، مراقبت های ویژه ، آنژیوگرافی ، هزینه معاینات پزشکی ، هزینه اعضای مصنوعی ، کوموتیو گرافی ، رادیوگرافی ، هزینه های توانبخشی ، هزینه های مازاد در اثر تصادف رانندگی ،هزینه مراقبت های پزشکی در منزل.

- پرداخت هزینه های سرپایی Ayakta Tedavi

شامل : معاینات پزشکی، دارو، آزمایشات، هزینه های پاراکلینیکی (سنوگرافی ، ماموگرافی ، اندوسکوپی ،کولونسکوپی و ...) تجهیزات کمک درمانی مثل زانو بند، مچ بند،گردن بند.

بیمه های درمان خصوصی Özel Sağlık Sigortası

یکی دیگر از انواع بیمه های درمان ، بیمه های درمان انفرادی می باشد .این بیمه نامه برای افراد خارجی در صورتی که کارت اقامت( کیملیک که با 99 شروع می شود ) قابل انجام است و با پاسپورت در شرایط خاص امکان پذیر می باشد.

در ترکیه خدمات درمانی و بیمارستان ها درجه بندی شده اند به شرح ذیل :

Geniş Network : بیمارستان ها و خدمات درمانی که غالبا لوکس و دارای هزینه های بالا هستند به این دسته بندی A+ هم گفته می شود.از جمله بیمارستان آمریکایی" ، آجیبادم ، مدیکال و ...
"قابل ذکر است ، بیمارستان آمریکایی فقط در شهر استانبول می باشد و یکی از مجهز و مدرن ترن بیمارستان های اروپا می باشد که البته هزینه های خدمات در آنجا بیشتر ازسایر بیمارستان ها است.

Tüm Network: بیمارستان و خدمات درمانی کیفیت بالا و سطح A .در واقع تمام بیمارستان ها سطح A را محسوب می شود و فقط بیمارستان آمریکایی را مشمول نمی شود .

Echo Network: بیمارستان هایی غیر از سطح ، که تعداد قابل توجهی می باشند که از نظر کیفیت در سطح معمولی تا خوب دسته بندی می شوند.
بیمه های Özel در خدمات و طرح های مختلف ارائه می شوند .قیمت این بیمه ها با توجه طرح ها و بسته به نیاز مشتری قابل تغییر می باشد . همچنین در این نوع بیمه هزینه های درمان بستری YATARAK TEDAVI را بصورت نامحدود و هزینه های درمان سرپایی AYAKTA TEDAVI را 80 درصد در مراکز طرف قرارداد قابل پرداخت می باشد.

- حداکثر سن در شرکت های مختلف متفاوت است 60 سال می باشد.

- هزینه های زایمان درصورت اضافه شدن به بیمه نامه، ضمن اینکه به حق بیمه اضافه می شود.

- هزینه های دندانپزشکی، در تمام طرح ها موجود می باشد، که شامل هزینه های کشیدن، عصب کشی، پر کردن، برساژ و عکس OPG را می شود.

- چک آپ Check up که سالی یک مرتبه در مراکز طرف قرارداد و به صورت رایگان انجام می پذیرد.

بیمه های درمانی مکمل Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

همانطور که از اسم این بیمه نامه مشخص است ، تکمیل کننده و مکمل بیمه پایه است . در واقع افرادی می توانند این بیمه نامه را خریداری کنند که دارای بیمه SGK یا همان تامین اجتماعی ترکیه هستند .(مراجعه به بخش SGK  شود). این بیمه نامه نیز دارای 2 بخش می باشد :

پرداخت هزینه های بستری :

در صورتی که بیمار به تشخیص پزشک بیشتر از 24 ساعت بستری شده باشد، از خدمات بخش بستری بصورت نامحدود و بدون سقف میتواند بهرهمند گردد .

هزینه های بستری مواردی مانند : بیماری های قلبی و عروق – اعمال جراحی و ...  را مشمول می شود.

هزینه های سرپایی :

مواردی مانند معاینه پزشک ، پاراکلینکی ، آزمایشات ، سونوگرافی و عکسبرداری، هزینه چک آپ سالانه ، دندانپزشکی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *