وبلاگ

مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2022

3.1/5 - (7 امتیاز)

مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2022 برای کسانی که متقاضی کار هستند، بیشتر در حوزه صنعت و یا گردشگری است. البته شرایط شغلی در کشور ترکیه کم نیست اما  نیاز است در مورد هر کدام تجربه و تحصیلات لازم را داشته باشید.

در این کشور موقعیت‌های خوبی برای کسانی که در زمینه:

  • معماری، ساخت و ساز
  • مترجم، تور لیدر و آموزش زبان انگلیسی
  • فناوری اطلاعات مثل مهندسی کامپیوتر
  • صنعت و گردشگری

و غیره که صاحب تجربه و دانش هستند، فراهم اورده است.

در این مقاله مختصر از سایت گلوبال کادرو قصد داریم، مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2022 را معرفی کنیم تا برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، مسیر هموارتری فراهم شود.

برای گرفتن هر نوع اطلعاتی در مورد ترکیه به موسسه گلوبال کادرو مراجعه کنید.

مشاغل مورد نیاز ترکیه در ترکیه 2022 : مشاغل مورد نیاز در صنعت گردشگری

بیشترین مشاغلی که برای مهاجران به ترکیه مورد نیاز است، کارهای موجود در صنعت گردشگری است که شامل هتل‌ها، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، شرکت‌های مسافرتی و دیگر کارهای مربوط به حوزه گردشگری می‌باشد.

یعنی به عنوان مدیر رستوران، مدیر هتل، گارسون، آشپز یا سرآشپز و کارهای مرتبط با آژانس‌های مسافرتی بسیار مورد پذیرش هستند.

مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2022 : مترجم

از بهترین و یا شاید یکی از مهمترین مشاغلی که در ترکیه مورد نیاز است، مترجم است. یک مترجم که به حداقل دو الی سه زبان یا زبان‌های مختلف آشنایی کامل داشته باشد.

مشاغل-مورد-نیاز-ترکیه

همچنین در کنار تسلط بر زبان با فرهنگ‌های کشور  مبدا و مقصد آشنایی کامل داشته باشد در بیشتر شرکت‌های تجاری، صنعت گردشگری، کارخانه‌ها یا مجلات و سایرین مورد پذیرش قرار می‌گیرند.

در کنار آن داشتن مهارت بالا در برقراری ارتباط و کنترل مدیریت زمان هم از ویژگی‌های برتر یک مترجم به حساب می‌آید که در افزایش با کاهش حقوق بسیار موثر است.

 فناوری اطلاعات

مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2022 در حوزه فناوری اطلاعات مثل مهندسی نرم افزار یا سخت افزار و البته آی تی است. که در بیشتر شرکت‌ها به این مشاغل نیاز مبرم دارند.

داشتن مدارک تحصیلی معتبر، سابقه در زمینه کار و انضباط شغلی برای بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌ها مورد اهمیت است و می‌تواند امتیازات ویژه‌ای برای جویندگان کار در این حوزه به حساب آید.

مشاغل مورد نیاز در سال 2022 : پرستار بچه

پرستار بچه هم از جمله مشاغل مورد نیاز همیشگی در ترکیه است که این افراد می‌توانند هم به صورت تمام وقت یا نیمه وقت مشغول به کار شوند.

داشتن مدارک مرتبط با سابقه کار یا تحصیلات مرتبط می‌تواند در افزایش حقوق نقش موثری داشته باشد.

آموزش زبان انگلیسی در ترکیه

آموزش زبان انگلیسی یکی از پرکاربردترین و مهمترین شغل‌های مورد نیاز در سال 2022 و البته به طور همیشگی بوده است.

افرادی که دارای مدارک معتبر و دارای درجات بالایی از آموزش زبان انگلیسی هستند، می‌توانند در موسسه ها و مدارس خصوصی مشغول به کار شوند.

البته به صورت کاملا خصوصی و فردی هم می‌توان از این حرفه پول خوبی را به دست آورد.

مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2022 : فروش و تبلیغات

مشاغل-برای-ایرانیان-در-ترکیه

مشاغلی که در حوزه فروش، تبلیغات و بازاریابی هستند، در تمامی دنیا مورد نیاز می‌باشند، چرا که برای رونق و رشد بازار پول و سرمایه مورد نیاز است

در کشور ترکیه هم این مشاغل به شدت مورد نیاز می‌باشند، مخصوصا اگر این افراد به زبان ترکی و البته زبان انگلیسی و یا دیگر زبان‌ها آشنایی کامل داشته باشند.

بازار هدف را بشناسند، نیاز مخاطبان یا شرکت‌های طرف قرار داد را بتوانند شناسایی کنند، تعامل بالا داشته باشند و در نهایت بتوانند مشتریان زیادی را جذب کنند، در کشور ترکیه این افراد بسیار مورد پذیرش قرار می‌گیرند.

بنابراین مدیران فروش و بازاریابان که در این حوزه تخصص کامل دارند و البته دانش لازم یا مدارک تحصیلی مرتبط را دارا می‌باشند، در افزایش حقوق و افزایش اعتبار کاری آن‌ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ویراستاری از مشاغل مورد نیاز در سال 2022

ویراستاری در بخش‌های فرهنگی، تجاری  و سایر شرکت‌های مختلف مورد نیاز است. یک ویراستار باید به زبان مورد نظر جهت ویراستاری مطالب مختلف آشنایی کامل داشته باشد.

یعنی بتواند نوشته‌های مربوطه را به درستی ویرایش کند که قابل فهم باشند، اگر توانایی آموزش ویراستاری به سایر نویسندگان را داشته باشد قطعا یک امتیاز ویژه به  حساب می‌آید.

بتواند خلاق باشد و در ارائه انواع ایده‌ های خلاقانه برای خلق بهترین نوشته‌ها و متون جذاب به شرکت کمک کند.

همچنین داشتن نظم و ترتیب و راهکارهای مناسب برای تولید محتواهای موثر و تاثیر گذار در افزایش حقوق بی‌تاثیر نخواهد بود.

مهندس هوش مصنوعی و رباتیک

یادگیری دستگاه و علم داده دو خط تجاری جدایی ناپذیر هوش مصنوعی هستند. اگرچه دانشمندان داده به دانش رایانه نیاز دارند، اما در درجه اول با مهارت‌های آماری و تحلیلی خود پیشتاز هستند. از طرف دیگر مهندسان یادگیری ماشین در علوم کامپیوتر و کدنویسی مهارت بیشتری دارند. با توسعه هوش مصنوعی، شرکت‌هایی که در بسیاری از بخش‌ها مانند تشخیص تصویر، صدا، پزشکی یا امنیت سایبری فعالیت می‌کنند، نیاز خود را به مهندسان شایسته در زمینه هوش مصنوعی افزایش داده‌اند، اما هنوز نیروی کار کافی در بازار وجود ندارد.

مشاور و تکنسین انرژی های جایگزین

منابع انرژی جایگزین در سال‌های آینده بسیار مهم خواهند بود، زیرا ما نمی‌توانیم برای همیشه با سوخت‌های فسیلی زنده بمانیم. با توجه به بدتر شدن تعادل طبیعی، اهمیت داده شده به منابع انرژی پایدار مانند باد، خورشیدی و برق آبی روز به روز در حال افزایش است. با این حال، این منابع جایگزین هنوز به طور کامل نیازها را برآورده نمی‌کنند.

استفاده از سوخت مناسب برای فضاهای زندگی مانند خانه، محل کار و مناطق اجتماعی در آینده بسیار مهم است. در این مرحله مشاوره انرژی‌های جایگزین باعث افزایش راندمان و تعیین دقیق‌ترین و مناسب‌ترین سوخت می‌شود و تکنسین انرژی‌های جایگزین یکی از مشاغلی خواهد بود که برای نصب، نگهداری و تعمیر این منابع انرژی بسیار مورد تقاضا است.

دیجیتال-مارکتینگ-در-ترکیه

مشاوران پزشکی

از مشاغل مورد نیاز ترکیه این مورد است. در آینده، ربات‌ها و سیستم‌های رباتیک در حال آماده شدن برای انجام عمل‌های جراحی هستند. بنابراین در نتیجه استفاده از هوش مصنوعی در حوزه پزشکی، نیاز به نیروی کار متخصصی خواهیم داشت که مسئولیت تولید، نگهداری و نوسازی این گونه ربات‌ها و همچنین کار بیمار را بر عهده خواهند داشت.

مشاغل ممنوع ترکیه در سال 2022

همان‌ طور که ملاحظه کردید بیشتر مشاغل در حوزه‌های گردشگری، صنعت، ساخت و ساز، ترجمه، فناوری اطلاعات و دیگر کارهای خدماتی است. اما متاسفانه ترکیه از پذیرش شغل‌های مثل  مامایی، دندانپزشکی،داروسازی، خلبانی، مشاغل امنیتی و اسناد رسمی  پذیرشی  ندارد.

حرفه های آینده نگر چیست؟

در آینده، پیش‌بینی می‌شود که ارزهایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند تا حد زیادی ناپدید شوند و پول کاغذی از چرخه خارج شود. تخصص بلاک چین و کریپتو از جمله حرفه‌هایی هستند که در آینده با آن‌ها مواجه خواهیم شد. پیش بینی می‌شود که هوش مصنوعی و حرفه‌های رباتیک به عنوان حرفه‌ای ظهور کنند که می‌تواند در بسیاری از بخش‌های مختلف، از دنیای پزشکی گرفته تا آموزش، فعالیت کند. متخصص داده حرفه‌ای است که با زیرشاخه‌های بسیاری از جمله آمار، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌ها سر و کار دارد تا از اطلاعات ارزش استخراج کند.

طراحان UX (تجربه کاربر) و HCI (رابط انسان و کامپیوتر) اولین گروه حرفه‌ای خواهند بود که برای جهان‌هایی مانند متاورس جستجو می‌شوند. مهندسی اینترنت اشیا حرفه‌ای است که بسیاری از اشیاء مختلف از کفش گرفته تا یخچال را به اینترنت متصل می‌کند و در پرتو راه حل‌هایی کار می‌کند که زندگی را آسان‌تر می‌کند.

مهندسان انرژی‌های تجدیدپذیر که بر روی منابع انرژی جایگزین کار می‌کنند و سعی می‌کنند جایگزین‌های تجدیدپذیر، اقتصادی و سازگار با محیط زیست را بدون آسیب رساندن به طبیعت بیابند، به نظر می‌رسد در آینده کار زیادی خواهند داشت.

برای همگام شدن با دنیای دیجیتالی شدن چه آموزش هایی لازم است؟

تجارت الکترونیک سهم زیادی در بین روندهای حرفه‌ای سال 2022 دارد. در دنیای دیجیتالی شدن، به بخش مهمی از همگامی با پیشرفت‌های تکنولوژیکی برای SMEها تبدیل شده است. یک کسب و کار در حال حاضر می‌تواند یک ساختار طولانی مدت و سودآور با تحول دیجیتال ایجاد کند. متخصصان تجارت الکترونیک از جمله مشاغل مورد نیاز ترکیه و جهان در آینده هستند. آموزش‌هایی وجود دارد که می ‌وانید در این زمینه بگذرانید تا با دنیای دیجیتالی شدن همگام شوید. آموزش مقدماتی تخصصی تجارت الکترونیک یکی از آنهاست.

آموزش‌هایی مانند گوگل ادوردز، سئو، وردپرس، کارشناس رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. استفاده از هوش مصنوعی در تجارت الکترونیک نیز به عنوان یک موضوع مهم دیده می‌شود. با گذراندن دوره آموزشی در این زمینه می‌توانید کسب و کار خود را یک قدم جلوتر ببرید و رقبای خود را پشت سر بگذارید.

به لطف استفاده از هوش مصنوعی در تجارت الکترونیک، می‌توانید عادات مصرفی مشتریان خود را قابل اندازه گیری کنید. بنابراین، می‌توانید پیشنهادات شخصی ارائه دهید، تجزیه و تحلیل کنید، کیفیت خدمات را بهبود بخشید و روابط با مشتری را سریعتر و سالم تر مدیریت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *