وبلاگ

کارت بازرگانی ترکیه و نحوه اخذ آن

Rate this post

در این مطلب می‌خواهیم به طور کامل درمورد اخذ کارت بازرگانی ترکیه توضیح دهیم. از آن جا که وضعیت اقتصاد در کشور ترکیه مناسب است، تجارت در این کشور توجه بسیاری از سرمایه گذاران و تجار ایرانی را به خود جلب کرده‌است. امروزه کشور ترکیه از جمله برترین کشورهای صنعتی در جهان به حساب می‌آید. البته باید توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید در امور صادرات و واردات در ترکیه فعالیت کنید، ابتدا باید ثبت شرکت را شروع کنید. مشغول شدن به امور صادرات و واردات در کشور ترکیه علاوه بر ثبت شرکت نیازمند داشتن کارت بازرگانی این کشور می‌باشد. گرفتن این کارت بسیار مهم و ضروری می‌باشد و باید جز الویت کارهایتان باشد. اگر این کارت را دریافت کنید این قابلیت را خواهید داشت که از مزایا و امکانات زیادی بهره ببرید.

  اخذ کارت بازرگانی ترکیه چه مراحلی دارد؟

شروع یک کسب و کار در زمینه صادرات و واردات نیازمند این است که شما ثبت شرکت انجام داده و کارت بازرگانی این کشور را دریافت کنید. در ایران طبق سامانه یکپارچه، درخواست کارت بازرگانی برای کار انجام می‌شود. مدت اعتبار کارت بازرگانی یک سال است و هر سال باید برای تمدید آن اقدامات لازمه را انجام دهید. در تمامی شهرهای ترکیه گرفتن کارت بازرگانی به یک صورت انجام می‌پذیرد. این نکته را مد نظر داشته باشید قبل از این که کارت بازرگانی در کشور ترکیه دریافت کنید حتما ثبت شرکت را انجام دهید یا مجوز قانونی را کسب کنید. در کشور ترکیه برای این که بتوانید مجوز اقتصادی دریافت کنید، باید برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام کنید. اگر بخواهید در این کشور پرونده مالیاتی تشکیل دهید ابتدا باید یک حساب بانکی در آن جا افتتاح کنید. در مرحله بعد از مکانی که شما در آن جا فعالیت می‌کنید، بازدید می‌کنند و بررسی‌ها و کنترل‌های لازمه را انجام می‌دهند. مراجعه به اتاق بازرگانی شهر مد نظر برای دریافت کارت بازرگانی در مرحله بعد قرار می‌گیرد. کنترل پرونده شما با توجه به قوانین و بررسی‌ها انجام می‌گیرد. در مرحله آخر صدور کارت بازرگانی برای شما انجام می‌پذیرد.

 کارت بازرگانی ترکیه چه مزایا و کاربردهایی دارد؟

برای اخذ کارت بازرگانی ترکیه باید برخی نکات مهم را همیشه مورد توجه قرار دهید. این کارت مزایا و امکانات زیادی دارد که اگر موفق به کسب آن شوید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه برخی کاربردهای این نوع کارت شرح داده شده‌اند.

 • کالاهای مجاز را می‌توانید صادر کنید.
 • ویزای تجاری را می‌توانید تهیه کنید.
 • از یارانه صادراتی می‌توانید استفاده کنید.
 • در نمایشگاه‌های بین المللی می‌توانید حضور پیدا کنید.
 • واردات کالاها را می‌توانید انجام دهید.
 • سفارش کالا را می‌توانید ثبت کنید.
 • می‌توانید برند تجاری ثبت کنید.

کارت-بازرگانی-ترکیه

 • امکان ثبت علائم تجاری و برندها برایتان فراهم می‌شود.
 • می‌توانید اطلاعات تجاری را با دیگر بازرگانان تبادل کنید.
 • نظم و هماهنگی در فعالیت‌های تجاری برقرار می‌شود.
 • امکان ایجاد عضویت در اتاق بازرگانی برایتان فراهم می‌شود. با عضو شدن در اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در کنار مزایای استفاده از خدمات این نوع کارت، امکان استفاده از خدمات کارت بازرگانی ایران نیز برایتان مهیا می‌شود. عضویت در اتاق بازرگانی ایران و ترکیه این امتیاز را به شما می‌دهد که نسبت به دیگر رقیبان تجاری خود الویت حق بازرگانی داشته باشید. بر این اساس داشتن الویت باعث می‌شود همیشه شما یک قدم از دیگر افرادی که بین ایران و ترکیه تجارت می‌کنند، جلوتر باشید.
 • ‌ با داشتن کارت بازرگانی ترکیه امکان بهره مندی از مزیت‌های وام با بهره کم برای شما وجود دارد. این نوع وام را دولت ترکیه به تجار خارجی ارائه می‌کند. گذشت عمر شرکت بازرگانی و سرمایه قابل توجه در حال گردش حساب از نکات قابل توجه این گونه وام‌ها به شمار می‌آید.

 

 انواع کارت بازرگانی کدامند؟

کارت بازرگانی تجاری : اگر این نوع کارت را دریافت کنید به راحتی می‌توانید از برخی موارد استفاده کنید. از جمله این موارد می‌توان به ترخیص کالا، حق العمل کاری، ثبت سفارش و واردات اشاره کرد.

کارت بازرگانی موردی:  کارت بازرگانی موردی یک نوع کارت تجاری است که برای افراد حقیقی و حقوقی ارائه می‌شود. در صورتی که افراد بخواهند تنها یک بار اقدام به ترخیص کالاهای خود از گمرک کنند حتما باید کارت بازرگانی موردی را به کار گیرند. دریافت این نوع کار نکات خاص خود را دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

کارت بازرگانی خدماتی:  این نوع کارت برای اشخاص حقوقی صادر می‌شود که می‌خواهند فعالیت خود را در زمینه‌های خدماتی سرمایه گذاری انجام دهند. با دریافت این نوع کارت ترخیص کالاهای وارداتی به راحتی قابل انجام است.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم درمورد اخذ کارت بازرگانی ترکیه توضیحات لازم را ارائه کنیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی دریافت کارت بازرگانی نیاز دارید، می‌توانید به سایت موسسه بین المللی گلوبال کادرو مراجعه نمایید. موسسه بین المللی گلوبال کادرو، یک موسسه خصوصی می‌باشد که شعبه‌های آن در داخل و خارج ترکیه به صورت رسمی و با مجوز ثبت شده نزد دولت ترکیه مشغول به کار هستند. این موسسه برای ارائه کلیه خدمات به شما برای انواع قراردادها آماده است. هزینه‌ای که برای خدمات دریافت می‌گردد، استاندارد است و با توجه به نوع خدمات مشخص می‌شود. این هزینه‌ها را کارشناس مسئول تعیین شده از طرف موسسه برای هر موضوع به صورت رسمی به شما اعلام می‌کند.

 

 

1 دیدگاه در “کارت بازرگانی ترکیه و نحوه اخذ آن

 1. شهرام گفت:

  اصلا چیزی بعنوان کارت بازرگانی درترکیه وجود ندارد بلکه کارت عضویت دراتاق تجارت داریم صرفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *