ترجمه رسمی در ترکیه

ترجمه رسمی و تأیید مدارک وقتی که یکی از زبان ها ترکی استانبولی نباشد، چگونه است؟

Rate this post

برای استفاده قانونی از مدارک در کشور ترکیه، نیاز است که مدارک به زبان ترکی ترجمه شوند. البته باید این ترجمه از نوع ترجمه رسمی باشد. همچنین علاوه بر ترجمه رسمی با تأیید هم شود.

این ترجمه رسمی و تأیید ممکن است در ایران انجام شود و یا در ترکیه. که روش تأیید در ایران و ترکیه با هم تفاوت دارد.

ترجمه و تأیید در ایران و ترکیه

ترجمه و تأیید در ایران به این صورت می باشد که پس از ترجمه رسمی، باید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تأیید شود. سپس باید به تأیید سفارت ترکیه نیز برسد.
اما تأیید در کشور ترکیه به این صورت می باشد که پس از ترجمه توسط مترجم رسمی، باید ترجمه را برای تأیید به ادارات نوتر در ترکیه برد.

این در صورتی است که در ترجمه یکی از زبان ها ترکی باشد. اما اگر هیچ کدام از زبان های دو طرف ترجمه ترکی نباشد، مورد تأیید نوتر قرار نمی گیرد.

در واقع نوتر ترجمه هایی را تأیید می کند که یکی از زبان ها ترکی استانبولی باشد. به طور مثال اگر بخواهید مدرکی را از فارسی به انگلیسی (و یا انگلیسی به فارسی) ترجمه کنید، باید ابتدا به ترکی ترجمه و تأیید کنید. سپس از ترکی به انگلیسی (و یا فارسی) ترجمه و تأیید کنید.

البته این در صورتی می باشد که نیاز به تأیید نوتر داشته باشید. که مسلما هزینه ترجمه و تأیید دو برابر می شود.

در صورتی که به ترجمه رسمی در ترکیه و گرفتن تأییدیه از ادارات نوتر دارید، می توانید با دارالترجمه رسمی ایرانیان استانبول تماس بگیرید. تا در سریعترین زمان مدارک شما ترجمه شود.

4 دیدگاه در “ترجمه رسمی و تأیید مدارک وقتی که یکی از زبان ها ترکی استانبولی نباشد، چگونه است؟

 1. محمد حیدری گفت:

  سلام خسته نباشید
  من شهروندافغانستان مقیم ایران هستم از یکی از دانشگا های ترکیه دعوت نامه گرفتم برای گرفتن ویزا باید شهادت نامه 12من مهروزارت خارجه را خورده باشد اما نظر به شرایت خراب افغانستان وزارت وجود ندارد شهارت نامه من مهر وزارت خارجه را نخورده باید چیکار کنم تا بتوانم ویزا را بگیرم ایا تنها سفارت افغانستان مهر کند مشکل حل میشود یا ترجمه به زبلن ترکی کنم ؟

  1. کارشناس ارشد گفت:

   سلام با سفارت افغانستان در ترکیه تماس بگیرید. مدارک تایید میکنند

 2. احمد گفت:

  سلام قارداش یک مترجم ایرانی می تواند در ترکیه کار پیدا کند یا خیر؟

  1. گلوبال کادرو (ادمین) گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفا با شماره ۰۰۹۰۵۵۳۷۱۰۴۴۰۱ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *