زندگی در ترکیه, کسب و کار در ترکیه, وبلاگ

پر درآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌ها

5/5 - (2 امتیاز)

در این مطلب می‌خواهیم پر درآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌ها را بررسی کنیم. جمعیت زنانی که در کشور ترکیه وجود دارد در مقایسه با مردان یکی است. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بانوان در بازارهای کار ترکیه نسبت به مردان کمتر حضور دارند. نرخی که برای مشارکت بانوان در بازار کار ترکیه گزارش شده 27.34 درصد می‌باشد در حالی که نرخ مشارکت مردان در بازار کار، 72.16 درصد نشان داده شده‌است.

تعداد زنانی که در ترکیه شاغل هستند نصف تعداد مردانی است که در ترکیه کار می‌کنند. وجود این تفاوت‌ها به دلیل فرهنگ حاکم بر کشور ترکیه و تبعیض‌های جنسیتی در محیط کار برای بانوان در ترکیه است. از این رو این امکان وجود دارد که خانم‌ها فرصت‌های شغلی و شرایط کاری سخت‌تری در ترکیه داشته باشند.

چه شغل‌هایی می‌توانند در ترکیه برای بانوان پولساز باشند؟

در ترکیه خانم‌ها می‌توانند در بعضی مشاغل درآمد بیشتری در مقایسه با مردان داشته باشند. شغل‌هایی که در آن بانوان در کشور ترکیه می‌توانند درآمد بالاتری نسبت به آقایان کسب کنند و جز پر درآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌ها شناخته می‌شوند شامل حقوق ،گردشگری، منابع انسانی، خدمات اجتماعی، دامپزشکی، مراقبت‌های بهداشتی و سلامت، آموزش، فروش و بازاریابی، ورزش و بدنسازی، دکوراسیون داخلی، مدیر رویدادها و روابط عمومی، محیط زیست می‌شوند.

میزان حقوق زنان و مردان در ترکیه چه تفاوتی دارد؟

به لحاظ قانونی تفاوتی میان میزان حقوق و درآمد مشاغل در ترکیه برای زنان و مردان وجود ندارد. حتی قوانینی که در ارتباط با کار در ترکیه برای بانوان و آقایان است متفاوت نیستند. آن چه که گفته شد فقط به لحاظ قانونی بود، اما آیا واقعا چنین قانونی کاملا اجرا می‌شود؟ جالب است بدانید که واقعیت غیر از این است و تبعیض جنسیتی در ترکیه بر روی حقوق و دستمزد مشاغل نیز موثر خواهد بود.

میزان حقوقی که مردان دریافت می‌کنند حدود 6 درصد بیشتر از حقوق زنان در ترکیه می‌باشد. این تبعیض و اختلافاتی که در درآمد وجود دارد، یکی از مشکلات کار در ترکیه برای خانم‌ها به شمار می‌آید. لازم به ذکر است که در تمام جاهای ترکیه یا در همه مشاغل این تفاوت‌ها وجود ندارد. زمانی که مشاغل مختلف و نیروهای کار در سراسر کشور ترکیه را بررسی کردند، این آمار و نتایج را به دست آوردند.

پر درآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌ها

حقوق مشاغلی که برای خانم‌ها در ترکیه وجود دارد، چه میزان است؟

میانگین حقوق شغل‌هایی که در ترکیه برای خانم‌ها وجود دارد، 7830 لیر ترکیه است. این نشان می‌دهد که دریافت حقوق نیمی از جمعیتی که در ترکیه کار می‌کنند کمتر از این مقدار و نصف دیگر بیشتر از این مقدار است. کمترین میزان دستمزد در ترکیه نیز 1980 لیر گزارش شده‌است.

چه شغل‌هایی برای بانوان در ترکیه مناسب است؟

گفتن بهترین مشاغل برای خانم‌ها در ترکیه به این معنا نیست که تفکیک مشاغل را برای زنان و مردان انجام دهیم. کارشناسان گزارش‌هایی را بر اساس تجربیات مهاجران ترکیه و با توجه به آمار و ارقام مشاغلی بررسی کرده‌اند و مشاهده کرده‌اند این شغل‌ها دارای راندامان بالاتر، درآمد بهتر و شرایط کار ایده آل تر برای خانم ها در ترکیه می‌باشند.

در ضمن این شغل‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه برای خانم‌ها نیز قرار گرفته‌اند. علاوه بر این که فرصت‌های شغلی بیشتری برای این مشاغل در ترکیه وجود دارد، درآمد مناسبی نیز از آن‌ها می‌توان کسب کرد. بنابراین در صورتی که  تخصص و تحصیلات شما مربوط به این مشاغل است، شانس شما برای کاریابی در ترکیه بالا خواهد بود. این مشاغل جز پر درآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌‌ها و محبوب‌ترین مشاغل هستند.

  • تدریس زبان
  • مترجمی
  • حسابداری
  • فناوری اطلاعات

حقوق مشاغلی که برای خانم‌ها در ترکیه وجود دارد، چه میزان است

  • پزشکی
  • پرستاری
  • مامایی
  • طراحی لباس و فشن
  • آرایشگاه و زیبایی
  • بیوتکنولوژی و دارو سازی

سخن پایانی

در این مقاله درمورد پر درآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌ها توضیح دادیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتر در رابطه با هر یک از شهرهای ترکیه از جمله اقامت و کار و … نیاز دارید، می‌توانید به سایت موسسه بین المللی گلوبال کادرو مراجعه نمایید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو، یک موسسه خصوصی می‌باشد که شعبه‌های آن در داخل و خارج ترکیه به صورت رسمی و با مجوز ثبت شده نزد دولت ترکیه مشغول به کار هستند. هزینه‌ای که برای خدمات دریافت می‌گردد، استاندارد است و با توجه به نوع خدمات مشخص می‌شود. این هزینه‌ها را کارشناس مسئول تعیین شده از طرف موسسه برای هر موضوع به صورت رسمی به شما اعلام می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *